“МХП-Агрокряж»: стабільність, відповідальність, можливості

На Вінниччині історія «МХП-Агрокряж» розпочалася з невеликого аграрного  підприємства в Могилеві-Подільському, яке заснували в 2009 році. Вже за 4 роки воно увійшло до складу агрохолдингу МХП. Потужності даного підприємства зосереджені переважно у Вінницькій та Хмельницькій областях. Загальний  земельний  банк становить майже 20 тис. га. До складу ТОВ «МХП-Агрокряж» нині входять: два виробничих підрозділи,  оснащений  новітньою технікою Вендичанський  елеватор, технопарк на 74 одиниці та зерносховище місткістю 10 тис. т.

«МХП-Агрокряж» – це стабільна робота, гідна оплата праці та соціальні гарантії для 186 робітників. Соціально відповідальне підприємство постійно сприяє розвитку громад на території своєї присутності: разом із Фондом «МХП – Громаді»  періодично влаштовує конкурси мікроґрантів, підтримуючи  ініціативи,  спрямовані на покращення добробуту місцевих жителів. Опікується садочками і навчальними закладами, благоустроєм відпочинкових зон.  Надає  адресну допомогу людям.  Щорічно підприємством організовуються та підтримуються культурно-розважальні заходи: етнофестивалі, толоки, кінопокази тощо.  Крім того, лише за 2020 рік до бюджетів всіх рівнів підприємство перерахувало майже 50 млн грн податків.

Напередодні  професійного свята – Дня працівників сільського господарства, яке відзначають 21 листопада, ми поспілкувалися з директором  «МХП-Агрокряж» Володимиром Гнатишеним. Обговорили успіхи та здобутки, підбили підсумки   врожайності та річної діяльності підприємства.

– Які економічні проєкти ви впроваджували протягом нинішнього року? Який від них економічний ефект?

– Для того, щоб бізнес був успішним, необхідно впроваджувати якісні зміни, постійно слідкувати за інноваціями, трендами, розраховувати ресурси. Ми орендуємо майже 20 тис. га земель, але при цьому вирощуємо лише 4 сільськогосподарські культури: соняшник, кукурудзу, озимий ріпак та озиму пшеницю. Вирішили зосередитися на маржинальних культурах, адже кожна з них тягне за собою й налагодження певної інфраструктури (техніки, елеватори, постачальники тощо). Нині займаємося переоснащенням нашого транспортного парку: малопродуктивні трактори ми вже вивели з обігу, натомість придбали новий на понад 500 кінських сил гусеничний трактор, сівалку на 24 рядки, яка здатна обробити до 300 га за день – від чого в майбутньому очікуємо значний економічний ефект.

– Яка ситуація склалася нині з умовами праці та оплатою роботи працівників МХП?

– «МХП-Агрокряж» забезпечує своїх працівників усіма необхідними умовами для комфортної роботи: офіційне працевлаштування, пільгове харчування, безкоштовний трансфер, забезпечення молодих спеціалістів тимчасовим та постійним житлом, надання безвідсоткових кредитів для придбання помешкання чи автотранспорту. Додатково  проводимо медогляди працівників, надаємо допомогу на лікування, відновлення та реабілітацію (у разі потреби). Загалом, на соціальне забезпечення працівників у 2019 році ми витратили понад 3,4 млн. грн.

– В Україні віднедавна запрацював ринок землі. Чи позначилось це якось на взаємостосунках вашого підприємства та орендарів. Чи зіткнулись ви з проблемою масових скасувань угод оренди земельних паїв?

– Людина має повне право розпоряджатися своїм майном і земельними ресурсами в тому числі. Якщо орендодавець вирішив продати свій пай – це його рішення і його право. Але серед наших пайовиків виявилось не так багато бажаючих припинити здавати землю в оренду підприємству і продати наділи. Справа в довготривалих партнерських стосунках, які нам із пайовиками вдалося вибудувати за роки співпраці, прозорості нашої роботи, розуміння проблем людей.

– Ви позиціонуєте себе як соціально відповідальне  підприємство.  Це  пов’язано  зі щирим розумінням проблем тих громад, де орендуєте землю, чи маєте іншу мотивацію? 

– В першу чергу думаємо про людей. Працюємо над тим, щоб громада відчувала і знала про можливості, які відкриваються перед нею в разі присутності на територіях великого бізнесу. Щоб кожен житель міг сказати – у нас добре, бо поряд МХП. Наша компанія дійсно соціально орієнтована: ми ніколи не залишаємось осторонь життя в громадах, завжди всіляко долучаємось задля вирішення і нагальних проблем громад, і задля покращення добробуту. До прикладу, цьогоріч вклали майже 3 млн грн у соціальні проєкти. Постійно виділяємо кошти на освітню галузь, медицину,  покращення місцевої інфраструктури та культурну сферу.

– Розкажіть про найбільш значущі соціальні проєкти, реалізовані на території Вінниччини. Чи відчуваєте ви задоволення від їх втілення? Чи є громади, з якими «МХП-Агрокряж» працює особливо плідно?

– Ми не ділимо громади на фаворитів і аутсайдерів. Намагаємося допомагати усім, хто звертається: і маленьким населеним пунктам, і великим. Найперше звертаємо увагу на потреби людей. Проєктів ми робимо дійсно багато. Розповім про деякі з останніх.

Діти – це майбутнє нашої держави. Багатодітні сім’ї – той соціальний сектор, який потребує особливої уваги. Фонд «МХП – Громаді», через який реалізуються соціальні проєкти підприємства, завжди підтримує багатодітні родини наших пайовиків. Нещодавно трьом багатодітним родинам подарували необхідну побутову техніку.

Проєкт «Зелена планета з МХП» також продовжує «крокувати» населеними пунктами, де господарює наше підприємство. Ми ж продовжуємо звітувати про висадку саджанців, які вже прикрашають школи, лікарні, зони відпочинку, меморіали та інші важливі місця в громадах. Адже кожне посаджене дерево – це не лише подарунок планеті і кисень для людей, а й символ зростання, розквіту. У посадці дерев є щось глибоко символічне, старт розвитку та нового життя.

Підприємство активно долучилось і до Національного туру «Кіно просто неба», який реалізовувався МХП, нашим фондом та Асоціацією «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!» Завдяки цьому проєкту близько 900 людей з територій присутності нашого підприємства змогли побачити та насолодитися сучасними вітчизняними кінострічками.  

Нещодавно «МХП-Агрокряж» та Фонд «МХП – Громаді»  надали  співфінансування  для придбання новенького шкільного автобуса. Він буде підвозити дітей з села Кремінне до Юрковецької школи Яришівської громади. І це дуже вчасно, оскільки попереду зима, а з новим шкільним автобусом дорога до школи буде комфортна, безпечна та безкоштовна. Варто зазначити, що цей шкільний автобус обладнаний місцями для дітей з особливими потребами. Вартість такого транспорту склала понад 2,2 млн грн, ми та Фонд долучились до проєкту сумою в 450 тис. грн.

Коли я тільки приступив до роботи у 2013 році, я чітко розумів – треба вибудувати ще довірливіші відносини з людьми. І якщо в той момент я йшов  на збори з побоюваннями та хвилювався, то нині маю, що сказати та показати. Нашу роботу видно: і люди задоволені, і нам приємно.

– Наразі маєте можливість привітати своїх колег із Днем працівника сільського господарства. Що хотіли б їм побажати?

– Головне – здоров’я, хліборобської удачі, щоб завжди родила нива. Свій бізнес потрібно робити з пристрастю, тоді й робота кипітиме, і прибутки не забаряться.

Спілкувалася Вікторія МЕЛЬНИК

Світлини надані «МХП-Агрокряж»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені