«Маємо партнерські стосунки», –

так можна охарактеризувати співпрацю народного депутата України Геннадія Вацака  з громадами  16  округу.

Адже тільки у такому форматі  досягається чимало позитивного, оскільки децентралізація дала громадам цілу низку «інструментів», а далі – справа за ними.

І тут без підтримки «свого» депутата не обійтись. Тим більше, що Геннадій Вацак знає проблематику кожної громади, її сильні та слабкі сторони, і спільно з активом визначає пріоритетність питань, які потребують підтримки чи реагування з боку народного депутата.

От взяти, для прикладу, одну Вендичанську громаду Могилів-Подільського району. Так за рахунок субвенції на соціально-економічний розвиток громад 130 тис. гривень спрямовано на придбання медичного обладнання для Вендичанської амбулаторії загальної практики, 400 тисяч гривень –  на реконструкцію мереж вуличного освітлення в селах Сугаки, Конева та Сліди. З останнього: на рахунок бюджету громади надійшли 330 тис. грн  для придбання обладнання для харчоблоку гімназії.

Саме ці пункти були визначені спільно з керівництвом громади як першочергові. Сюди належить і ремонт автомагістралі М-21, яка проходить через Вендичани. Це додало ще один великий плюс у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Реагуючи на критичну ситуацію, яка склалася в галузі постачання електричної енергії для Вендичанської громади, Геннадій Вацак звернувся з депутатськими зверненнями та подав депутатський запит  до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, та Антимонопольного комітету України щодо забезпечення захисту прав  споживачів товарів, послуг у сферах енергетики та комунальних послуг щодо отримання цих товарів і послуг належної якості в достатній кількості за обґрунтованими цінами. І  вже 28 жовтня 2021 року отримано відповідь від НКРЕКП із заходами належного реагування. Тож ще одне важливе для громади питання було вирішене.

Громада села Серебринець Вендичанської ТГ взялася відновити забуту пам’ятку архітектури – палац Чацького, організувала велику благодійну акцію з популяризації пам’ятки. Коли торкнулися  усіх деталей, то виявилося, що  будівля навіть не мала технічного паспорта, адже чимало проєктів для реалізації ідеї відродження, реставрації починають саме з наявності такого документа. Тож Геннадій Вацак замовив виготовлення технічного паспорта та передав  його  громадським активістам, котрі опікуються долею пам’ятки.

 У переліку спільних перспективних планів  депутата  та громади – реставрація у Вендичанах пам’ятника загиблим односельчанам в роки ІІ-ої світової війни.

Втім, на цьому не зупиняються і крокують далі. Адже Вендичанська громада – це велика громада із значним потенціалом. Тож просто зобов’язана рухатися вперед та активно позиціонувати себе. Адже лише таким чином отримані повноваження та довіра конвертуються у розвиток, не останню роль в якому відіграє підтримка та розуміння «їхнього» депутата.

Олег КРИВОНОС

Вендичанська громада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені