«А я сапаю верби»

Оригінальні живі твори мистецтва з вербової лози виготовляє пан Валентин із Немирова. Розповідає, що в його колекції є різні селекційні сорти верби: американська, європейська, литовська, кучерява, сорту Краснотал тощо. Для виплітання ажурних композицій та живоплотів використовує ті, які мають гнучкість, добре вкорінюються і швидко ростуть.

– Усі сусіди сапають на городі картоплю, а я сапаю верби, – посміхається мій співрозмовник. – Черенкую їх, потім заплітаю. Можна заплести 24, 36, 42 пагони тощо. Після висаджування на постійне місце треба формувати крону – обрізати, вищипувати зайві бруньки знизу на стовбурах. Потім ці переплетення зростаються і виходить цілісна конструкція з зеленою шапкою зверху.

І такий витвір ландшафтного дизайну коштує дорожче, ніж, скажімо, мішок картоплі чи кущ смородини, бо «вербове плетиво» замовляють ті, хто може дозволити собі витрати не лише на їжу, а й на красу…

Захоплення чоловіка підтримує і дружина Людмила, яка також вирощує декоративні та ягідні культури. А ще в їхньому дворі живуть рідкісні кури – кумедні карликові бійцівські ко-шамо та барвисті бентамки-сибрайти.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені