«Ми маємо ставати перед ними на коліна,

адже це справжні герої, які дарують людям надію на життя», – каже про донорів крові військовий генерал, активіст, волонтер, Почесний донор України з понад сорокарічним стажем (майже 90 заборів крові) Броніслав Олійник.

Броніслав Броніславович безмежно небайдужа, діяльна та енергійна людина. Він родом із Хмельниччини, однак вже понад 40 років проживає на Вінниччині. За своє довге життя військовий пенсіонер пережив чимало, отримував поранення, відчув біль від втрати найрідніших – однак не зламався, а всі свої зусилля направляє на роботу з підростаючим поколінням, вчить їх, як не збитися з вірного шляху та не піддатися спокусам, які чатують на них звідусіль. Попри свою щоденну завантаженість, він навіть знаходить час для написання віршів. Окрім того, пан Броніслав глибоко віруюча людина – має священний чин диякона.

Коли  зав’язалася війна з Росією, Броніслав Олійник зустрівся з послами країн ЄС, США, Канади та Китаю, передавав їм звернення, в якому просив світову спільноту посприяти Україні у припиненні російської агресії та встановленні миру в країні. З початку військового конфлікту колишній військовий постійно підтримував своїх на передовій: здійснив майже два десятки гуманітарних поїздок на Схід України, особисто вивіз із зони бойових дій до військових шпиталів 8 поранених бійців.

– Кожна поїздка в ООС вимагає значних моральних та матеріальних затрат: необхідно заправити машину паливом, знайти двох водіїв, які погодяться здійснити таку ризиковану мандрівку, отримати дозволи на в’їзд у військову зону та багато іншого, – зізнається військовий волонтер. – Раніше, коли їздили на передову, то возили хлопцям в АТО вареники у смальці, новорічні та великодні страви домашньої кухні – те, чого хлопцям на Сході найбільше не вистачало. На сьогодні забезпечення військових необхідними речами (ліками, провізією, одягом) знаходиться на досить високому рівні, тому часто їздити на передову наразі немає потреби. З моєї ініціативи багато навчальних закладів Вінниччини приймали у себе на зустрічах поранених бійців (що на той час проходили лікування у Вінницькому військовому шпиталі). Ми спеціально привозили їх до вінницьких старшокласників, аби ті з перших уст почули правду про події на Сході України, про військові дії на передовій та, можливо, зацікавилися цією шляхетною професією, яка для тих, хто її обрав, стає життєвим покликанням.

Броніслав Броніславович допомагає як діючим, так і відставним військовим: займається їхньою реабілітацією та лікуванням, допомагає з адаптацією після служби. Його ГО «За нове життя» неодноразово передавала Вінницькому військовому шпиталю матеріальну допомогу (оргтехніку, необхідні ліки, речі особистої гігієни для бійців). Крім того, організовували розважальні концерти для поранених військових та виїзди на комедійні вистави у драмтеатр, а для вінницьких школярів влаштовували відвідування пацієнтів із передової для підняття їхнього морального духу.

За домовленістю з керівництвом Вінницького муздрамтеатру  пану Броніславу вдалося започаткувати безтермінову акцію: безкоштовне відвідування вистав місцевої театральної трупи для воїнів ООС, членів їх сімей, а також для родин загиблих. На виставах вже змогли побувати всі військові частини вінницького гарнізону з родинами та військовослужбовці строкової служби.

Дбає він й про те, щоб колишні бійці знайшли своє місце та нову роботу в мирних умовах. Для цього чоловік розробив програму для започаткування власної справи тими військовими, які вже відслужили та бажають повернутися до звичайного життя.

Важливе місце в діяльності військового пенсіонера нині посідає донорська робота. Осінь в цьому сенсі виявилася дуже плідною. На початку листопада у Ямполі виїзна бригада на чолі з Броніславом Олійником провела акцію «Здай кров – збережи життя воїну – захиснику України». А департамент охорони здоров’я Вінницької ОДА та обласний Центр служби крові стали каталізатором для проведення агітаційної роботи серед місцевих «майбутніх донорів».

– Нині Центр крові переживає непрості часи, склалася критична ситуація з наявністю донорської крові для потреб населення, в тому числі онкологічно хворих дітей. Дякую тим 80 жителям Ямпільської громади: МЧСівцям, нацгвардійцям, працівникам поліції, постійним здавачам крові та «новобранцям» у цій сфері, які долучилися до благодійної справи та стали рятівниками для поранених військовослужбовців та хворих дітей. Подібну акцію ми проводили й в інших громадах Вінницької області: Бару, Ладижині, Томашполі. Зокрема, керівництво Ладижинської територіальної громади заохочувало місцевих здавачів крові фінансово – кожен донор мав отримати по 500 грн вдячної винагороди. Всього того дня до ладижинських пунктів прийому крові прийшли 150 небайдужих громадян, які здали 40 л крові та її компонентів. Перед забором крові в учасників акції спершу вимірюють тиск та перевіряють кров на вірусні інфекції, і якщо всі показники в нормі, то донорство дозволяється. Стандартна донація крові за раз – 450 мілілітрів, – розповів Броніслав Олійник.

З проблемою гострої нестачі крові на передовій герой цього матеріалу стикнувся, допомагаючи вивозити поранених бійців із зони бойових дій. І саме тоді вирішив, що мусить долучитися до донорської справи – організації, збору та заготівлі такого цінного і необхідного для порятунку життя продукту. А вже сьогодні в напрямку донорства він активно співпрацює з органами влади, депутатами, керівниками освітньої та медичної галузей.

Генерал не втомлюється висловлювати вдячність людям, які не залишаються осторонь чужої біди, приходять до пунктів забору крові та діляться з тими, хто потребує такої допомоги, своїм найціннішим. Військовий волонтер вважає такі вчинки героїчними, гідними поваги та широкого розголосу.

– Існує гостра потреба, яку необхідно задовольняти: організовувати масові виїзди в райони за кров’ю, створювати її резервний банк, чим ми, власне, сьогодні й займаємося та готові, за потреби, й надалі продовжувати нашу роботу. Закликаю вас здавати кров, щоб у світі не припиняло пульсувати життя, – звернувся до всіх небайдужих військовий волонтер.

Броніслав Броніславович надзвичайно багатогранна особистість. За яку б справу не брався, завжди досягає успіхів. У 2000 році, після завершення військової кар’єри, пристав на пропозицію свого товариша, а на той час владного чиновника, очолити вінницьку школу №12. За два роки новоспечений директор зробив ремонт в освітньому закладі, замінив вікна, організував гурткову спортивну діяльність, а за допомогою студентів профільного вузу на базі школи навіть організував музичний ансамбль. Броніслав Олійник навіть очолював вінницьку авіакасу, самотужки організував курси вивчення іноземних мов – «Вінницький освітній регіональний центр «Перспектива», які мали своє представництво майже в кожному районі області. Крім того, займався локальним туристичним бізнесом, започаткував агентство знайомств «Знайди свою половинку» та навіть відкрив медичний (дерматологічний) кабінет, де вінничанам допомагали лікувати шкірні захворювання.

У різні роки Броніслав Олійник очолював ГО «За нове життя», «Всеукраїнську асоціацію «Народи світу за мир» та «Всеукраїнське товариство сприяння розвитку українсько-китайських економічних, науково-технічних та культурних зав’язків Україна-Китай».

З теплотою та безмежною турботою військовий розповідає про свою другу половинку.

– Моя дружина Людмила Іванівна – мій ідеал та непереборна рушійна сила. Вона завжди надихала мене та вселяла віру у власні можливості. Завжди «підбурювала» до навчання та постійного розвитку. До речі, курси з вивчення іноземних мов, які я колись організував, стали реальністю саме завдяки її знанням та порадам, – зізнається чоловік.

Наостанок Броніслав Броніславович зауважив,  як би важко часом не доводилося йому нести свою ношу, він не звертатиме з наміченого шляху.

– Багато хто зі знайомих каже мені, щоб я поберігся, не виснажувався… Але по-іншому жити просто не вмію, бо маю зобов’язання насамперед перед собою, – стверджує військовий пенсіонер. – Переконаний, якщо у кожного з наших земляків буде така свідомість, то ми станемо непереможними й зробимо свою Батьківщину сильною та непоборною. Потрібно творити добро, і його паростки неодмінно змінять цей світ на краще…

Розмовляла Вікторія МЕЛЬНИК

Фото з особистого архіву Броніслава Олійника

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені