Шифоновий бісквіт та випічка зі смаком дитинства
Чарівна Даша Кирилова з Писарівки Вінницького району – щаслива молода матір, яка нині займається вихованням трьох діточок. Старшому Глібу – 5 років, середньому Назару – 2 рочки, а молодшій Вероніці – лише рік. І попри те, що клопотів у багатодітної матусі вистачає, вона ще примудряється знаходити час для хобі, яке вже стало маленькою справою – пече на різні урочистості та радісні події, ювілеї, весілля, на прохання друзів та навіть на замовлення. Як і в більшості жінок, у Даші все починалось зі звичайного бажання потішити своїх рідних чимось смачненьким та оригінальним. А коли спекла розкішного торта на день народження сина, то почала отримувати прохання – «Спечи і нам таку смакоту!». Сміється: «Так і втягнулась!..» Щоправда, пекти доводиться у рідкісні години відпочинку… дитячого. Або ж тоді, коли з дітками бавиться чи гуляє чоловік Євген. До речі, саме на його день народження Даша спекла торта-рекордсмена, який заважив цілих 7 кг. Своїми кулінарними шедеврами, а також рецептами їх приготування жінка ділиться на власній сторінці в Інстаграм.
– Завжди любила готувати, а особливо пекти. Це, напевне, передалось мені від матусі. Скільки себе пам’ятаю, в нашій родині завжди пригощали свіжою домашньою випічкою – різноманітне печиво, солодощі, пироги ніколи не переводились у нашій хаті. Особливо запам’ятався смак трюфелів – тоді було модним це печиво. Я навіть пробувала його відтворити – але так, як у мами, у мене не виходить, хоча багато років печу торти будь-якої складності, – пригадує наша героїня. І зізнається, що і досі з-поміж всього різноманіття випічки їй найбільше смакують персики зі згущеним молоком.
Їх, до речі, а також горішки з такою самою начинкою замовляють не рідше, ніж сучасні торти із ягідними суфле та легкі десерти. Неодмінним атрибутом солодкого столу тепер стали і кекси капкейки, і трайфли – десерти в стаканчиках, своєрідні міні-тортики. Смакує людям і рулет з бананом і шоколадом. Існує і своєрідна сезонність на різні види випічки та десерти.
-Зараз, у холодну пору року, найбільшим попитом користується торт «Снікерс» – з арахісом, карамельною начинкою, він зваблює насиченим, зігріваючим смаком, дарує енергію. Також в холодну пору року спостерігається підвищений попит на шоколадні торти, вироби з какао. А літом дуже популярною була панакота, легкі торти з ягідними мусами. Досить часто мені замовляють і торт «Полуничний пломбір» – бісквіт там прошаровують полуничним пюре, крем-чизом. Люблю за основу торта брати і вишуканий бісквіт, він так і називається – шифоновий. У його основі не лише традиційні цукор і яйця, а й чимала частка бананового пюре. Також можна додавати какао. Смак бісквіта виходить і ніжним, і шовковистим водночас. При розрізанні він не кришиться, замість вершкового масла іноді використовують рослинну олію. Тож рекомендую спробувати його приготувати – можна як основу для торта, а можна їсти без крему, посипавши пудрою.
Поділилась Даша і рецептами простих та швидких кексів – капкейків. Їх найбільше полюбляє малеча в родині Кирилових. Класичний ванільний смак можете відтінити родзинками. Для різноманіття можете приготувати і американські млинці – панкейки. Нічим не поступається закордонним десертам і вітчизняне «Пташине молоко» – якщо десь загубили рецепт, то ми вас виручимо – вічна класика знайшлась у рецептурному записнику нашої героїні.
Юлія РАЗАНОВА
Бісквіт шифоновий з бананом
125 г м’якого вершкового масла, 160 г цукру, 2 яйця, 460 г м’якуша банана, розім’ятого в пюре, 2 ст. ложки гарячого молока, 1 чайна ложка соди, 1 чайна ложка без гірки розпушувача, 250 г борошна, 1 столова ложка цукрової пудри для посипки.
Розігрійте духовку на 180°C, застеліть пергаментом круглу форму для бісквіта діаметром 20 см. Збийте масло і цукор міксером до м’якого і світлого стану. Додайте яйця по одному, добре збиваючи після кожного. Розімніть виделкою або міксером банан у пюре. У яєчно-масляну суміш викладіть бананове пюре і добре перемішайте. Змішайте соду з гарячим молоком, влийте в суміш і добре перемішайте. Просійте борошно з пекарським порошком. Потроху додавайте в суміш борошно і добре перемішуйте. Викладіть суміш у форму. Поставте в духовку і випікайте близько 50 хвилин. Перевіряйте бісквіт на готовність дерев’яною паличкою. Після випікання залиште у формі на 15-20 хвилин, потім перекладіть на решітку до повного охолодження. Готовий бісквіт присипте зверху цукровою пудрою. Якщо плануєте перемащувати коржі кремом і готувати торт, їм бажано провести в холодильнику ніч.
Яблучний пиріг
110 г вершкового масла, 250-270 г борошна, 2 яйця, 129 г цукру, 1 ст. ложка сметани, 0,5 ч. ложки соди.
Масло натерти і перемішати з борошном. Додати всі інші інгредієнти. Готове тісто замотати у харчову плівку і поставити в холодильник на 20-30 хвилин.
Яблука нарізати кубиками і посипати цукром. Тісто розділити на 2 частини (60/40). Більшу частину викласти на низ форми, викласти яблучну начинку, а іншою частиною накрити яблука. Випікати пиріг 40 хвилин за температури 180 градусів.
Панкейки
За мірну основу беремо склянку на 250 мл. 1 склянка борошна, ¾ або 1 склянка молока, 40 мл олії, 3 ч. ложки цукру, 1 ст. ложка розпушувача, 1 яйце.
Всі інгредієнти збити блендером. Кількість молока може варіюватися. Спочатку влийте ¼ склянки, а якщо тісто буде загустим, можна додати весь об’єм. Смажити на сухій сковороді та середньому вогні. Перевертати вироби на другий бік, коли з’являться бульбашки.
Капкейки
3 яйця, 210 г цукру, 160 г борошна, 4-5 г розпушувача, 90 г сметани, 60 г вершкового масла, 1-2 г солі.
Розігріти духовку до 180 0С. В окремій чаші міксера збити масло кімнатної температури з цукром. Розбити по черзі яйця і потроху додати у масляно-цукрову суміш. Розбивати на високій швидкості, а потім додати сметану і переключити на низьку. Потім додати в 3 етапи борошно, перемішуючи лопаткою. Тісто викласти у формочки і випікати за температури 180 0С приблизно 20 хвилин. Вийняти кексики і остудити. Коли вистигнуть, змастити верх сиропом (довести до кипіння воду з цукром і кількома шматочками лимона, проварити кілька хвилин).
Десерт «Пташине молоко»
Сметана – 500 г, желатин – 25 г, цукор – 250 г, какао – 2 стол. ложки, вода – 240 мл, ваніль – на кінчику ножа.
Желатин, цукор і ванілін розчинити у воді, нагріти, помішуючи, але не доводити до кипіння. Розділити на 2 частини: в одну додати сметану, в іншу – суміш сметани і какао. У креманки розлити спочатку сметанну суміш і поставити застигати. Коли желе «схопиться», долити частину з какао.