Атмосферне дерево

Лісівники Вінниччини переконують, що найкраща окраса Нового року та Різдва – справжня, натуральна, «жива», запашна ялинка, яких держлісгоспи Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства виростили вдосталь та вже почали реалізовувати.

Лісники переконують, що використання живої ялини у будинку чи в офісі має переваги  порівняно з штучним деревом. Адже хвойні породи – чемпіони з виділення фітонцидів. Ці речовини, потрапляючи разом із повітрям у легені людини, здатні знешкодити бактерії, грибки і навіть віруси, які зачаїлися в організмі і очікують сприятливого часу для розвитку інфекцій дихальних шляхів і ЛОР-органів.

В управлінні лісового та мисливського господарства Вінниччини вкотре нагадують, що, купуючи живу ялинку, ви не шкодите довкіллю. Адже державні лісогосподарські підприємства в області вирощують новорічні ялинки на спеціальних плантаціях – шкілках або землях, не придатних для створення лісів. Шлях від насінини із шишки і до новорічного дерева досить тривалий – від 8 до 10 років. Збір насіння, висівання, догляд за сіянцями у парниках, пересадка і догляд на плантації новорічних ялинок, догляд за кроною – весь комплекс робіт виконують працівники лісництв та державна лісова охорона.

Процес вирощування новорічних дерев – безперервний. Нині на площі майже 5 тис. га створені спеціальні плантації новорічних ялинок, де зростає 15 млн шт. хвойних дерев різних порід та віку. Щороку в грудні передбачається проведення рубок догляду за лісом у загущених молодняках, де без шкоди для лісу можна вибрати багато ялинок.

На плантаціях новорічних дерев лісівники вирощують ялину звичайну та блакитну, сосну звичайну та кримську, ялицю білу. Покупець може вибрати у лісництві або на ялинковому базарі дерево потрібного розміру. Від висоти залежить і ціна ялинки, проте вартість новорічних дерев у лісгоспах прийнятна. За бажанням можна придбати ялинку у горщику, щоб потім висадити її у відкритий ґрунт.

Усі наші ялинки марковані самоклейними етикетками або пластмасовими бирками-стяжками. За номером на цих уніфікованих засобах можна легко перевірити легальність заготовленого новорічного деревця (це можна зробити на сайті yalynka.info).

Зрубана без дозволу ялинка – це злочин. А за скоєне порушення ялинковий браконьєр повинен сплатити двічі: адміністративний штраф та компенсувати шкоду, заподіяну лісу. У передноворічний період лісівники стоять на варті незаконного вирубування хвойних насаджень у лісових масивах області та результативно запобігають браконьєрству.

Підготувала Вікторія МЕЛЬНИК

за матеріалами пресслужби Вінницького ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені