«Марафон, який ніхто не хоче бігти»

Із кожним роком марафони набувають усе більшої популярності. Нью-йоркський марафон є однією із найвизначніших акцій, яка залучає десятки тисяч учасників з усього світу й отримує широке висвітлення у світових медіа. Нова пошта вирішила заснувати його в маленькому селищі Нью-Йорк Донецької області, розташованому за кілометр від лінії фронту, аби нагадати про гібридну війну, яку розв’язала Росія. Звідси й назва – «Марафон, який ніхто не хоче бігти».

Минулого четверга участь в акції взяли студенти і викладачі Комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені М. Грушевського». У супроводі військовослужбовців військової частини А0853 та ГО «Барське районне об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО» учасники забігу стартували від стадіону «Колос» до майдану Михайла Грушевського. Усі бігли із символічними номерами: 1500000 – така кількість внутрішньо переміщених осіб; 3400000 – стільки людей на Сході України потребують безперервної гуманітарної допомоги; 44000 – стільки загиблих і поранених унаслідок бойових дій; 19022 – стільки тонн гуманітарної допомоги відправлено Гуманітарною поштою України; 43744 – такою є площа всіх окупованих територій України.

За перші десять днів акції на забіг зареєструвалося понад 35500 учасників із 57-ми країн світу.

Прикро визнавати, але останнім часом увага українців менше прикута до подій на Сході, де продовжують стріляти і де люди живуть мрією про мир. Але сувора і жорстока реальність ніколи не відійде в забуття для тих, хто сьогодні ТАМ стоїть життям за наше мирне небо.

Єлизавета Лєонова

Фото Сергія Зеленюка

м. Бар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені