Гноми Вікторії Дишкант

Жителька села Городківка Тульчинського району створює веселих та креативних гномів. Роботи цієї дівчини охоче купують нині не лише в Україні, а й вибагливі покупці з-за кордону.

– Після школи я навчалась у Дубенському педколеджі Львівської області на соцпрацівника, а далі було навчання у МЕГУ ім. Дем’янчука. Але я знала, що за фахом не працюватиму – надміру емпатійна, – зізнається Вікторія. – Я не люблю дарувати подарунки, бо люблю дарувати емоції. Одним із улюблених моїх занять є виготовлення гномів. Перший гном був створений на Новий рік, а зробила  його для своєї сестрички. Він і досі залишається найкращим для неї.

Для того, щоб «народився» гномик, треба докласти чимало праці. Основа виготовляється з мішковини турецького трикотажу. Все залежить від призначення, а наповнюється синтепоном. На дно насипається рис або кава. Це робиться для того, щоб гнома можна було «посадити» на край меблів. Виготовляється все залежно від швидкості знаходження всіх необхідних матеріалів, але в середньому 4-5 днів.

– А якщо хтось хоче, щоб все робилось швидше?

– Були екстренні замовлення, коли пара гномів «народжувалась» упродовж двох діб. Тоді доводилось працювати день і ніч, але результат був того вартий. Скажу вам, що найважче виготовляти для гномів одяг, оскільки я не вчилась шити.

– А що надихає до творчості? Які подальші плани?

– Мене завжди надихають людські емоції, бажання створити щось, чого ще не було. Чимало гномів у різних майстринь чимось схожі, але я люблю робити так, щоб мої були інші: веселі та смішні. Що стосується планів, то я, на жаль, чи, на щастя, їх не будую. Просто треба творити і не зупинятись, ну і насолоджуватись життям.

Упродовж всього часу Вікторії вдалося створити більше 30-ти іграшок. Деякі з них поїхали в Прагу, Польщу, Одесу, Чернівці та інші міста. Молода майстриня показує мені зразки своїх виробів, і наразі здається, що то вона ворожить за древнім і тільки їй відомим обрядом.

– Всі ми родом із дитинства, – всміхається Вікторія і власним прикладом підтверджує правдивість цієї дивовижно простої і водночас такої глибокої істини.

Володимир БРЕНДУЛЯК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені