Кров, як надія

Минулого тижня генерал-майор та почесний донор України Броніслав Олійник у рамках безстрокової акції «Здай кров – збережи життя воїну-захиснику України» відвідав із донорською акцією міста Могилів-Подільський та Бар.

За попередньою домовленістю з керівництвом міста Могилів-Подільський Сергієм Гаджуком, Іваном Телеванюком та Геннадієм Глухманюком, провели збір добровільної здачі крові в Могилів-Подільському районі.

– Я також зв’язався із військовим комісаром, прикордонною службою та органами Національної Поліції в громаді. Вони ж свою роботу спланували таким чином, щоб направити на нашу благодійну акцію якомога більше людей. Крім того, домовилися з дирекцією медичного коледжу  Могилева-Подільського про проведення агітаційних заходів серед їхнього колективу та студентства навчального закладу, – розповів пан Олійник.

На здачу крові того дня до пункту забору прийшло понад 90 осіб, що є досить високим показником активності. На базі місцевої лікарні створили всі умови для проведення донорського заходу з дотриманням обов’язкових санітарних вимог.

– Хочу висловити велику вдячність місцевому начальнику поліції Василю Ободовському за коригування благодійного заходу. Окрема подяка Василю Мельничуку, який роз’яснював важливість нашої акції старостам з територіальної громади. Могилів-Подільський показав, що навіть у такий складний час, як нині, люди не залишаються осторонь таких благодійних діянь. Майже кожен із тих чоловіків, хто здавали кров, висловили думку,  якщо тільки РФ далі почне свою військову експансію, то вони, не замислюючись, підуть захищати свою Батьківщину, – наголосив почесний донор.

– Нас зустрічали дуже тепло. Люди прикладали руки до серця, а потім відкритими долонями спрямовували їх у наш бік. На це не можна було дивитись без сліз і розчулення, – каже Броніслав Броніславович. – Зазначу, що такі поїздки дуже виснажливі для членів бригади, яка працює з донорами-волонтерами. Адже потрібно піднятись мінімум о 5 ранку, півтори-дві години перебувати в дорозі, цілий день працювати із бажаючими здати кров, а потім ще й повертатись поночі додому.

Після Могилева-Подільського естафету донорства перейняв Бар.

Цілковите сприяння у цій поїздці організаторам акції висловив Іван Губенко, відповідальний за донорство в районі. Керівництво транспортного та педагогічного коледжу в м. Бар також долучилися до заходу та посприяли у популяризації донорської ініціативи та явці волонтерів до лікарні.

– Підполковник медичної служби Галина Голов’янко теж надала нам величезну як моральну підтримку, так і фізичну допомогу. Понад 130 добровольців того дня зголосилися здати свою кров, однак можливості виїзної бригади, на жаль, не могли прийняти стільки бажаючих. Пропускна можливість медпрацівників на день складає лише 80 осіб. Адже кожній людині потрібно приділити певний час: перевірити кров на придатність для донорства, підготувати волонтерів до здачі крові та створити умови для їхнього комфортного перебування в лікарні. Усвідомлюючи надзвичайну важливість поповнення запасів донорської крові, особливо у цей важкий для країни час, щиро дякую усім донорам за активну громадянську позицію, постійну волонтерську підтримку та участь у нашій безстроковій акції, – зазначив  Броніслав Броніславович.

Вікторія МЕЛЬНИК

Світлини надані Броніславом Олійником

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені