Минув час «бюджетів проїдання»,

на часі «бюджети розвитку»

Днями голова обласної ради Вячеслав Соколовий провів пресконференцію, де відзвітував про рік роботи Вінницької обласної ради 8 скликання. Посадовцю довелося відповідати не лише на комфортні запитання, а й пояснювати журналістам чутки про купівлю ним нової елітної автівки, власний пенсійний стаж, про його особистих заступників і їхні обов’язки.

На зустріч з очільником області запросили представників друкованих ЗМІ, регіональних онлайн-видань, радіо та телебачення.

Під час заходу голова закцентував увагу на пріоритетах роботи обласної ради у поточному році, а саме: соціальній підтримці жителів області, створенні та ухваленні Стратегії-2030 у кожній територіальній громаді та обласної Стратегії, розвитку і підтримці дорожньої інфраструктури, залученні інвестицій і створенні умов для економічного розвитку громад. Окремо зупинилися на конкурсі «Комфортні громади», програмі «Питна вода» та охороні навколишнього середовища.

– Децентралізація дає шанс кожній громаді стати успішною.  Професійний підхід, чіткий план і довіра людей – основні умови успіху. 11 років тому Стратегія «Вінниця 2020» народилася в процесі її широкого обговорення з вінничанами. Результат ми бачимо нині. Наше завдання зробити так, щоб Вінниччина була топ-областю за якістю життя в Україні. У центрі всіх рішень має бути людина. У кожному селі будь-якої громади жителі мають почуватися захищеними, впевненими, що на їхню думку зважають, дослухаються до потреб та інтересів, – зазначив Вячеслав Соколовий.

Обласна рада 8 скликання ухвалила зміни до Програми розвитку місцевого самоврядування в області та продовжила її дію до 2025 року. Внесли зміни й щодо ремонту комунальних доріг, зменшивши співфінансування з боку громад і збільшивши загальну суму коштів на дорожній ремонт.

– За моїм розпорядженням створили робочу групу для координації розбудови індустріальних парків в області, – зазначив пан Соколовий. – Наша мета – розвиток місцевого самоврядування на Вінниччині. Спільно з громадами будемо визначати найбільш ефективні шляхи розв’язання проблем та підтримувати їхні ініціативи.

Голова обласної ради також відповів на численні запитання журналістів щодо діяльності депутатів і виконавчого апарату обласної ради, напрямів розвитку Вінниччини, прийняття обласного бюджету на 2022 рік, завершення реформи децентралізації, плани та пріоритети на наступний рік.

– Центральна влада публічно заявляла, що децентралізація має завершитись до кінця 2021 року. Мали ліквідовуватись місцеві державні адміністрації та повністю переформатовуватись система регіонального управління. Але все це буде можливо тільки після внесення відповідних змін до Конституції України. Однак у ВРУ цього робити не поспішають. У той же час органи місцевого самоврядування прагнуть завершити децентралізацію на місцях, розпочату ще урядом Гройсмана. Разом з тим, ВОР вже готова брати виконавчі функції на себе. Ми маємо професійні кадри, встановили комунікацію з громадами та комплексно підходимо до всіх процесів життєдіяльності області, – наголосив Вячеслав Соколовий.

Щодо бюджету області на наступний рік, чиновник зазначив, що даний документ має працювати не тільки на забезпечення соціальних потреб, але й має бути бюджетом розвитку.

– Обласний бюджет потребує серйозного доопрацювання. Значна частина важливих заходів, які заплановані в рамках обласних програм, не планують фінансувати. Наприклад: на конкурс «Комфортні громади», на який передбачається 40 млн грн, заплановано спрямувати лише 5 млн грн. Ми не можемо цього допустити, адже це кошти, які повністю передаються громадам на реалізацію актуальних для них проєктів. Не забезпечено фінансово й придбання сучасного діагностичного та медичного обладнання для закладів вторинного та третинного рівнів надання меддопомоги. На цю потребу в Програмі передбачили 10 млн грн. На реалізацію програми «Питна вода» заклали 2,5 млн грн. Однак нами на цю статтю витрат  заплановано  значно більші видатки – понад 8 млн грн. Тому бюджет ще в роботі…  Переконаний, що ми знайдемо можливості, які дозволять не тільки забезпечувати потреби на заклади охорони здоров’я, освіти, культури, а й дадуть достатньо інструментів для розвитку самих громад. Минув час «бюджетів проїдання», на часі «бюджети розвитку», – висловив переконання голова обласної ради.

Вячеслав Соколовий також детально зупинився на Програмі обласної ради в підтримку громад.

– Ми ухвалили «Програму розвитку місцевого самоврядування «Успішні Сильні Громади». Це унікальна програма, аналогів якій в Україні немає. Вона містить інструменти, які сприятимуть розвитку тергромад, підтримці медицини, освіти, громадського сектора тощо. Сюди входять: конкурси «Комфортні громади» та «Громада кращого довкілля», проведення форумів «Інвестуй у Вінниччину!», створення інвестиційних парків. Уже розглядається питання створення чотирьох індустріальних парків: у Тульчинській, Ямпільській, Козятинській та Вороновицькій громадах. Але їх може бути і більше, якщо в цьому виникне потреба. Зараз необхідно пройти процес затвердження на рівні Кабміну. Сподіваюсь, що до першого півріччя наступного року громади завершать процес підготовки документів і подадуть заявки на отримання фінансової підтримки. Одночасно треба популяризувати інвестиційні майданчики, щоб інвестори могли побачити, що у них є перспективи та економічна вигода розміщати свій бізнес на Вінниччині, – наголосив Вячеслав Соколовий

Крім того, голова відповів на запитання стосовно того, що посадовці місцевого самоврядування та головні лікарі медичних закладів призначають собі великі премії і зарплати.

– Що стосується обласних комунальних закладів, то в цьому питанні порядок навели. Можливість премій чітко регламентована. Щодо закладів, які перебувають у власності громад, – це питання до самих виборців, їхніх очільників та депутатського складу. Думаю, що в першу чергу кожен має дати собі відповідь, як вони працюють і які в них моральні принципи. Має бути розумна межа, якщо ж ні, то потрібно звертатися до суду, – переконаний пан Соколовий.

Заперечив очільник області й чутки про придбання ним нової автівки.

– Якби я придбав новий автомобіль, то точно б цього не приховував, а офіційно б заявив у своїй декларації. Більше того, всі бажаючі могли б сьогодні його протестувати. Однак це недостовірна інформація. Я є власником авто 2019 року випуску, і саме цей транспортний засіб  внесений до моєї декларації, – сказав Вячеслав Соколовий. – Щодо моїх заступників, то у них є чіткий розподіл обов’язків, який дає результати по кожному з напрямків. Щодо ж до мого пенсійного стажу, то я є пенсіонером згідно з законодавством про прокуратуру і перебуваю в рівних умовах з іншими (за вислугою років).

Найбільшим своїм досягненням за термін свого керівництва пан голова назвав те, що обласна рада перестала виглядати, як «шоу», а перетворилася на конструктивний майданчик для обговорення та прийняття рішень.

Вікторія МЕЛЬНИК

Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені