Серед пріоритетів – ставка на молодь, спорт, здоров’я та активне дозвілля

За кількістю реалізованих проєктів розвитку Іванівська територіальна громада Хмільницького району, мабуть, не має рівних в області. І не тільки за кількістю, а й за сумарним розміром капіталовкладень. При цьому левова їх частка – це позабюджетні благодійні кошти місцевих меценатів та спонсорів, яким болить майбутнє малої Батьківщини.

Іванівська громада не перестає дивувати. Ще не вщухли пристрасті навколо щойно капітально відремонтованого і введеного у дію дитячого садочка у селі Гущинці вартістю у 5 мільйонів гривень, як світ сколихнула інша приємна новина – спортивно-відпочинкове містечко в селі Іванів дооблаштовано ще кількома зонами активного відпочинку для місцевих жителів. Зокрема, додатково споруджено локацію для скейт-бордингу (це така дошка на коліщатах), а також поля для гри у пляжні волейбол та футбол. Крім цього, споруджено пішохідні тротуари й допоміжні зони відпочинку. Загальний бюджет складає 1 млн 177 тис. грн. Таке враження, що ці проєкти тут з’являються на світ, як з конвеєра: щойно один завершили, над іншим ще працюють, а про третій вже думають. Звідки ж беруться, здавалося б, у звичайній сільській громаді такі незвичайні захмарні кошти?

Пояснити й зрозуміти це без цифр навряд чи вдасться, тим паче, коли йдеться про суми не копійчані, а у десятки, а то й сотні тисяч. До того ж, якщо все це (і те, що раніше) було реалізовано завдяки консолідованому фінансуванню соціально-відповідального бізнесу Іванівської громади без залучення бюджетних коштів. 

Скажімо, тільки на цей проєкт ПрАТ «Зернопродукт МХП» надало 165 тис. грн; ТОВ «Діваріо» – 120 тис. грн; ФГ «Янівське» – 38 тис. грн; ТОВ «Арамазд» – 36 тис. грн; ФОП Олексій Паньковецький – 30 тис. грн; ФОП Артур Король – 28 тис. грн; ФОП Іван Риндюк – 10 тис. грн; ФОП Олександр Король – 10 тис. грн; ФОП Олександр Семчик – 80 тис. грн; ПП Кулик Леонтій Євгенович – 110 тис. грн; ПП Кулик Олександр Леонтійович – 110 тис. грн; ПП Кулик Юрій Леонтійович – 110 тис. грн; ПП Нестерук Олександр Іванович – 110 тис. грн; ПП Костик Василь Сергійович – 110 тис. грн і ПП Воронюк Михайло Васильович – теж 110 тис. грн. Це ті люди, котрі люблять прабатьківську землю не стільки словами, скільки – кишенею. Коли не в неї,  а навпаки – з неї.

Треба сказати, що процес створення в громаді активного молодіжного середовища розпочався з обранням на посаду сільського голови Михайла Леонтійовича Кулика. Уже менше, як за рік після цього, на День Незалежності у 2018 році, у центрі Іванова на місці колишнього болотяного мочару відкрили дивовижної краси спортивно-відпочинкове містечко. Воно стало поштовхом до створення аналогічної локації в Гущинцях та розширення мережі спортивно-ігрових майданчиків біля шкіл і дитячих садочків усієї громади. Для зручності скрізь облаштовано доріжки з бруківки, встановлено лавки та сміттєві урни. Згодом спортивно-атлетичний майданчик було споруджено і на території корпусу №2 ЗОШ І-ІІІ ст. в селі Іванів.

Щодо самого містечка, то його велич і красу можна оцінити, тільки перебуваючи тут у безпосередній близькості. Описати щось подібне нереально через брак слів. Загалом об’єкт складається із 5 зон: футбольного поля зі штучним покриттям та універсального поля з гумовим покриттям для гри у баскетбол, волейбол та великий теніс. Поряд – сектор з атлетичними снарядами та вуличними тренажерами. Передбачено локацію і для малечі – дитячий майданчик з м’яким гумовим покриттям, основною прикрасою якого є ігровий комплекс «Корабель мрій» з гірками, ковзанками та качелями. Люди старшого віку мають можливість насолоджуватись красою паркової зони та милуватись фонтаном. На території всього містечка ростуть зелені насадження декоративних та рідкісних рослин. У темну пору доби освітлення здійснюється з використанням енергозберігаючих LED-ліхтарів, у т. ч. тротуарно-грунтових LED-світильників, що підсвічують алеї.

Загальна вартість цієї рукотворної оази склала на той час 3,9 млн грн. З них частка місцевого бюджету – 50 тис. грн; місцеві підприємці надали 3,6 млн грн, з яких 3 млн – це кошти генерального спонсора ФГ «Янівське»; внесок місцевих жителів та фізичних осіб-підприємців становив 101,4 тис. грн. Озеленення периметру території було виконано у рамках реалізації проєкту-переможця 15-го обласного конкурсу розвитку територіальних громад Вінницької обласної ради «Живий паркан – лінія здоров’я», вартістю 187,6 тис. грн. Значним внеском у реалізацію цього проєкту була волонтерська, на громадських засадах праця місцевих жителів. За приблизними підрахунками «народна толока» дозволила зекономити майже 800 тис. грн.

Загалом, рік, що минає, був для цієї територіальної громади досить плідним на звершення. Проте тут і не думають зупинятися на досягнутому. Так, у жовтні обласна рада вкотре дала старт конкурсу «Комфортні громади» на 2021-2022 роки, тож від Іванівської ТГ знову подали два проєкти. Перший з них «Безпечне й комфортне навчання дитини – майбутнє нашої країни» передбачає облаштування мультифункціонального поля зі штучним покриттям для гри у міні-футбол або волейбол та вуличного тренажерно-атлетичного майданчика на території 1-го корпусу ЗОШ І-ІІІ ст. у селі Пиків. Його автором та керівником є вчитель історії Віталій Семенець. Загальний бюджет проєкту – 1,65 млн грн, кошти фонду конкурсу – 500 тис. грн, бюджету Іванівської сільської ради – 851,116 тис. грн, консолідовані кошти партнерів – 298,912 тис. грн. Партнери проєкту – ПСП «Поділля-агро» (керівник В.М.Семененко), СТОВ «Маяк» (голова В.В.Кірічук), ГО «Жигалівський добробут» (голова М.А. Онищенко) та колектив школи.

Другий проєкт –  «Сучасний спортивний майданчик – щасливе і здорове дитинство» – такого ж функціонального призначення, як і перший, але на території НВК ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ в селі Грушківці. Автор та керівник проєкту – директор Раїса Колісник. Його загальний бюджет – 1,579 млн грн, кошти фонду конкурсу – 500 тис. грн, бюджету Іванівської сільської ради – 736,055 тис. грн, консолідовані кошти партнерів – 343,1 тис. грн. Партнери проєкту – ТОВ «ГРАНПОСТАЧ Україна» (керівник І.В. Костирка), ТОВ «Калинівський агрохім» (голова правління І.І.Цьома) та колектив школи.

Наостанок хочеться побажати голові ради Михайлу Кулику, його команді однодумців і всім жителям Іванівської громади нових перемог і здобутків у новому році.

За матеріалами Іванівської сільської ради в соціальних мережах

підготував Юрій ЧОРНИЙ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені