Допомога виявилась вчасною

З початку року через недостатню товщину криги на водоймах області загинуло двоє осіб. Ця кількість могла бути більшою, якби рятувальники не надали вчасну допомогу ще одній жертві.

Це трапилось нещодавно на річці Сіб за межами села Мар’янівка Гайсинської ТГ Гайсинського району, де під кригу провалилася людина. Уже на місці події рятувальники ДПРЧ-10 з’ясували, що на відстані близько 100 м від берега під кригою знаходиться чоловік у непритомному стані та з-під криги видно лише частину його голови. Бійці ДСНС за допомогою рятувального тросу витягнули його з водойми і доправили до берега. Вже там чоловіку надали першу домедичну допомогу, зробивши непрямий масаж серця та штучну вентиляцію легень. Згодом потерпілого у свідомості було передано працівникам екстреної медичної допомоги. Постраждалим виявився 75-річний місцевий житель. До проведення аваійно-рятувальних робіт від ДСНС залучалося 4 чоловіки особового складу та один спецавтомобіль.

Рибалкам, любителям ковзанів чи хокею і тим, хто намагається скоротити шлях, прошкуючи кригою навпростець, слід пам’ятати основні правила поводження на льоду.

Безпечним для однієї людини вважається лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки – не менше 10-12 сантиметрів (масове катання – 25 сантиметрів); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менш ніж 15 сантиметрів.

Лід може бути недостатньо міцним біля стоку води (наприклад, із ферми або фабрики) та на так званих промоїнах, де є природна течія під кригою чи джерело. Тонким чи крихким є також лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами снігу, у місцях, де водорості вмерзли у лід. Ні в якому разі не слід перевіряти міцність льоду ударом ноги. Якщо крига почала тріщати під ногами, у жодному разі не потрібно панікувати і бігти. Навпаки, слід зберігати спокій і негайно повертатися те місце, звідки прийшли. Причому перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від льоду. Також варто утриматися від перебування на кризі за відносно теплої погоди і відлиги. А ще краще взагалі не ступати на лід за будь-яких умов.

Юрій ЧОРНИЙ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені