На Вінниччині формується 7 батальйонів

Як уже повідомлялося, набув чинності закон про основи національного спротиву, в якому взято за основу кращі моделі територіальної оборони провідних країн. Батальйони тероборони формуються у Вінниці та в кожному з шести районів області – Вінницькому, Гайсинському, Жмеринському, Могилів-Подільському, Тульчинському і Хмільницькому.

«Вчергове Путін стягнув до кордонів України війська, демонструючи готовність до відкритого вторгнення. Від такого тиску легко впасти в паніку, але Збройні сили готові дати відсіч агресору. Війна триває, і за цих умов готовність і вміння кожного українця чинити опір є важливим чинником стримування російської агресії», – сказав командувач Сил територіальної оборони Збройних сил України бригадний генерал Юрій Галушкін.

А голова облдержадміністрації Сергій Борзов наголосив, що Вінницька область – прикордонна, тому обороні має бути приділена особлива увага.

– 8 тисяч росіян у Придністров’ї на кордоні з Вінниччиною – це реальна загроза, до якої ми готуємось. Не можу розкривати військову таємницю, але на цьому напрямку вже задано цілий ряд заходів та підготовчих дій, – розповів очільник області.

За його словами, бригада та сім батальйонів ТрО області входитимуть у структуру Збройних сил України. Передбачено два види служби: на постійній основі та в резерві. В обох випадках підписується контракт. Різниця у тому, що контрактники на постійній основі приходитимуть на службу в частину щоденно, а резервістів викликатимуть у період загострення військової ситуації. Офіцери укладають контракт на п’ять років. Сержанти, солдати – на три роки. Служити будуть у батальйоні, а проживати вдома.

– Штаб бригади буде розташовуватися в обласному центрі, штаби батальйонів на території районів. Місця дислокації батальйонів вже визначені. Переважно це містечка, де є розформовані військові частини. Також це інші об’єкти державної та комунальної власності, які наразі не використовуються, – зазначив Сергій Борзов. – Батальйони ТрО будуть схожі на мотопіхотні підрозділи. У розпорядженні буде колісна техніка та стрілецька зброя. Вони допомагатимуть основним силам ЗСУ охороняти важливі об’єкти або кордон, чергувати на блокпостах, протидіяти диверсантам чи іншим незаконним групам агресора.

Також наразі діє віковий ценз, за яким до тероборони не братимуть солдатів молодших за 35 років і старших за 60 років.

Охочим вступити до терборони слід звертатися до районних та обласних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (колишні військкомати) за місцем проживання, де їм нададуть роз’яснення та допоможуть оформити документи, розкажуть про проходження співбесіди і військово-лікарської комісії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені