Фатальні наслідки з власної необачності

За все у житті доводиться платити, а найбільш гіркою є плата втраченим життям через особисту легковажність. Спочатку нового року сумна статистика трагічних випадків на дорогах стрімко доповнюється також надзвичайними подіями зі смертельними наслідками, викликаними пожежею. Що характерно, потерпілими у вогняній стихії зазвичай є люди старшого віку, котрі, зважаючи на життєвий досвід, як ніхто мають усвідомлювати, що з вогнем не жартують.

8 січня о 00.50 до Служби порятунку “101” надійшло повідомлення про пожежу на вул. Миру в селі Тараски Хмільницького району. Прибувши до місця події, рятувальники КМПЧ с.Уланів з’ясували, що вогнем охоплено одну із кімнат житлового будинку загальною площею близько 80 кв.м. О 03.20 загоряння було ліквідовано. Полум’я знищило шиферне перекриття та внутрішнє оздоблення кімнат. Під час огляду місця пожежі було виявлено загиблого 7-річного хлопчика. А його 40-річна мати отримала термічний опік кистей обох рук II ст. До боротьби з вогнем від ДСНС залучалося 5 чоловік особового складу ДПРЧ-9 та один спецавтомобіль, а також черговий караул КМПЧ с. Уланів. Наразі обставини, що призвели до трагічних наслідків, з’ясовуються фахівцями.

13 січня рятувальники ДСНС ліквідували пожежу в приватному житловому будинку в селі Холодівка Тульчинської ТГ Тульчинського району. І знову під час ліквідації пожежі в одній із кімнат будинку бійці виявили людину без ознак життя. Загиблим виявився 53-річний чоловік. Вогнем знищено дах та внутрішній інтер’єр будинку і домашні речі.

Ймовірна причина пожежі – необережне поводження з вогнем під час паління.

14 січня о 5.30 надійшло повідомлення, що в селі Бруслинівка Стрижавської територіальної громади горить житловий будинок. На місці події рятувальники з’ясували, що вогнем охоплено приватний житловий будинок на площі близько 24 кв.м.

В ході розвідки в одній із кімнат будинку вогнеборці виявили тіло людини. Загиблим виявився 45-річний чоловік. Ймовірна причина займання – порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення.

Тієї ж доби о 7.56 рятувальники ДПРЧ-6 м. Гнівань ліквідували загоряння житлового будинку на площі 32 кв.м в селі Селище. І в цьому випадку також ймовірною причиною виникнення пожеж стало порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації пічного опалення. До боротьби з вогнем від ДСНС залучалося 8 чоловік особового складу та дві одиниці спецтехніки.

15 січня о 12.00 піщанські рятувальники ліквідували пожежу в приватному житловому будинку в селищі Піщанка Піщанської ТГ Тульчинського району. Під час ліквідації пожежі бійці ДСНС виявили у будинку людину без ознак життя. Загиблим виявився 41-річний чоловік. Ймовірна причина пожежі – необережне поводження з вогнем під час паління. І що це за мода така – палити цигарки у ліжку. Мабуть, і без вживання алкоголю не обійшлося.

Рятувальники ДСНС у Вінницькій області продовжують проводити інформаційно-просвітницькі заходи, спрямовані на профілактику виникнення пожеж у житловому секторі та загибелі при цьому людей.

Порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення — досить поширена причина виникнення пожеж у побуті в холодну пору року. Пожеж від приборів опалення, якщо вони справні та експлуатуються з виконанням правил пожежної безпеки, не може бути. Якщо пожежа все одно сталась, то її причина ховається завжди в порушенні правил експлуатації чи невиконанні інструкцій. Частіше за все пожежі відбуваються з причини перегрівання печей, появи у цегляній кладці тріщин, а також у результаті застосування для розтоплювання  горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки або зольника вуглин.

У разі користування пічним опаленням необхідно пам’ятати, що:

– перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання. Очищення від сажі та різноманітного бруду необхідно проводити для опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі – не рідше одного разу на три місяці;

– біля кожної печі перед топковим отвором на підлозі з горючих матеріалів слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;

– усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

– золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця. Не дозволяється висипати золу й шлак поблизу будівель.

Під час використання пічного опалення не допускається:

– залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

– користуватися печами, які мають тріщини;

– розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

– зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або горючій підставці;

– сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

– застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;

– використовувати для топлення дрова, довжина яких перевищує розміри топки;

– здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки;

– закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;

– зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу.

 Юрій ЧОРНИЙ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені