Нахлинули дрифти

Насамперед, що означає це поки що маловідоме слово? Якщо коротко і просто, то – зумисні керовані заноси транспорту. Якщо ж говорити по-народному, то це один із різновидів «придурування». Тобто коли людині нічим зайнятись, вона шукає собі якусь розвагу, що може бути небезпечною, навіть смертельно небезпечною, для інших.

Ще в середині січня водій BMW Сергій К. на майданчику біля школи-гімназії №17 в обласному центрі почав газувати й викручувати кермом усякі фігури. Наголосимо: біля школи! Але й цього йому видалось мало, тому згодом завернув ще й у сквер Ліверпуль, де повторив свої «безкоштовні циркові вистави». Згодом він у мережах вибачився за свої витівки, але чого коштує те вибачення, якщо хлопець на той час уже був… позбавленим прав на керування авто! Звісно,  поліції довелося виписати два адмінпротоколи на загальну суму 40 тисяч гривень. Але чи вистачить їх для того, аби поставити зловмисника на місце й відбити охоту так бавитися? Адже вилучити авто може лише суд.

Минуло кілька днів – і вже власник Infiniti вранці робив свої викрутаси біля згадуваної школи-гімназії. А після обіду двоє зловмисників зняли номерні знаки з Ford Fusion, приїхали до  McDonalds  на чергові викрутаси. Оскільки ж і цього їм видалось мало, молодики демонстративно проїхали на Європейську площу, по якій рухались пішоходи, і продовжили свої небезпечні розваги.

Поліцією встановлено, що один із дрифтів у центрі міста затіяв 23-річний громадянин Республіки Молдова з м. Бєльци Іон (Іван) Гарашков, оголошений у міжнародний розшук за злісне хуліганство.  До речі, історія дуже дивна й загадкова. Судіть самі: як стверджує одне з молдовських видань, для «крутості» цей молодик у мережах називає себе Іваном Кадировим. І ще до серпня 2018 року він умудрився нахвататися на батьківщині 66 (!) адмінпротоколів, а також дві кримінальні справи: за хуліганство в нетверезому стані і за керування транспортним засобом без прав водія. Того ж 2018-го його затримали за спротив поліціянтам. Згодом він імітував свою смерть, але потім… «воскрес». Умудрився в черговий раз опинитися в Росії, після чого й випірнув у нас у Вінниці.  А тут після дрифтових забав із знятим номером авто і затримання в його салоні знайшли і зброю, яку направлено на експертизу…

Звичайно, уявлялося, що маємо справу з небезпечним рецидивістом. Але ось «прокручують» його монолог після виявлення. Перед нами масивний молодий дядько, який ридає, захлинаючись шмарклями, ніби перелякане дитятко з садочка:

-Я не розумію, як люди можуть бути такими жорстокими! До мене додому приїхали, не знаю, скільки людей, і наскільки сильно вони були проти мене! А за що? За безобідний жарт, що трошки подрифтував?..

Втім цитувати цього чи то рецидивіста, чи то самодіяльного артиста непросто, бо в його монологу вистачає матюків, а тим паче –  слів-паразитів. Якщо ж коротко переповісти, то молдованина обурило, що його вінничани обіцяли облити зеленкою і змусити на колінах просити пробачення українською мовою, якої він не знає. До цього вечора хотів жити лише в Україні, але тепер дуже розчарований таким ставленням…

Комунальники вже встановлюють на в’їздах до людних майданчиків стовпчики, аби максимально унеможливити туди заїзди дрифтерів. Але ж через це може обмежуватись й маневреність пожежних машин, швидких допомог, тієї ж комунальної техніки… Виходить, не такі вже й невинні забави вкорінюються у Вінниці, тому не здивуємось, якщо жителі міста ініціаторів дивного і ще навіть не передбаченого відповідними кодексами нововведення все-таки «скупають у зеленці».

Подумалось: бідна Україна. Її найпродуктивніші сили роз’їжджаються по світу працювати. А хто чи що припливає до нас? Любителів насамперед порушувати законодавство у нас і своїх вистачає. 

Микола КАВУН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені