А раптом війна: тривога зростає

Декілька порад, щоб подолати тривогу

Тривога − це засіб маніпулювання, а невідомість і невизначеність – родючий ґрунт для тривоги. Найпоширеніші симптоми тривоги – пришвидшене серцебиття і дихання, підвищене потовиділення, можуть холонути кінцівки або спостерігатися тремор. Якщо ви відчуваєте такі симптоми, то варто глибоко вдихати і видихати, якщо є навички медитації − вони стануть у нагоді. Через розуміння, що ви здатні контролювати власне дихання, прийде усвідомлення, що ви можете контролювати себе.

Психологи радять переключатися та займати себе справами, робити вправи на концентрацію. Малювання, ведення щоденника, шиття, пересаджування квітів, настільні ігри, читання, фізичні вправи – будь-що, що занурює в себе на 100%. 

Приділяйте увагу власному тілу, зокрема вправам на розслаблення. Завдання в цьому випадку – допомогти собі через тіло. Це може бути ванна, пахучі масла, креми і лосьйони, масаж та самомасаж, дихальні вправи, спортивні заняття чи йога, вправи на релаксацію – їх дуже багато в інтернеті, й можна легко знайти.

Дозуйте погані новини та зміцнюйте джерело вашої зовнішньої стійкості – соціальні зв’язки. Це, так би мовити, «чарівна паличка», яка може надавати відчуття безпеки та хоробрості, пригнічувати реакцію страху (завдяки  окситоцину, який виробляється у взаємодії з людьми). Бути в колі близьких, коли страшно, ділити з ними свої переживання, а потім добре посміятись – це острівець безпеки, протиотрута страху.

Якщо ви все ж таки не можете впоратися з емоціями, то зверніться по безкоштовну підтримку до психологів платформи «Розкажи мені». На платформі ви можете відверто поспілкуватися й обговорити з професійними консультантами все, що вас турбує. Тож не марнуйте цей шанс.

Підготувала Вікторія МЕЛЬНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені