«Національний спротив» у дії

В Україні з 1 січня вступили в дію положення закону «Про основи національного спротиву», ухваленого ще торік. Закон передбачає можливість створювати добровольчі формування територіальних громад, яким дозволено використовувати власну мисливську зброю.

Крім того, КМУ затвердив порядок організації та здійснення загальновійськової підготовки громадян України до національного спротиву. З 15 січня Сили територіальної оборони в прикордонних областях почали отримувати зброю. До лютого її мають отримати військовослужбовці сил ТО по всій Україні.

– Наразі ми перебуваємо на першому етапі – розгортання бригад і батальйонів за штатом мирного часу. Їх буде 10 тисяч осіб. Ми говоримо про створення 25 бригад тероборони в кожній області. До їх складу увійдуть понад 150 батальйонів, які розмістять в кожному районі, – зазначив експерт директорату інформаційної політики і стратегічних комунікацій Міністерства оборони України Олександр Мотузяник. – Нині формується «організаційне ядро» військовослужбовців ЗСУ – це командири. Їхнім завданням буде – «командування, навчання і злагодження цивільних осіб, які укладуть контракт на службу в теробороні».

Вже сформували командування сил ТО, триває формування регіональних управлінь (їх буде чотири), а також управління бригад. На початок лютого планують сформовати 13 таких бригад. Пріоритетним у цій роботі експерт вважає максимальне прискорення процесу формування системи територіальної оборони у прикордонних областях, які межують з країною-агресором і з окупованим Кримом.

Однозначно ствердно на запитання готовності особисто взяти участь у лавах тероборони, якщо такі створяться у вашій громаді, відповіли 31% чоловіків і 11% жінок. Долучитися до сил ТО найбільше готові люди середнього й старшого віку. Найменше – віком 28-35 років. Згідно з регіональним розподілом, найбільше охочих вступити до лав тероборони на Заході (24%) та Півночі (23%), найменше – на Сході (9%). Більшість із бажаючих примкнути до ТО – громадяни, які мешкають у селах.

Підготувала Вікторія МЕЛЬНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені