Мільйонні «подарунки» шахраям… добровільні!

Як і обіцяли, тему шахрайства не випускаємо з поля зору, бо ця проблема стає, на жаль, масовою і дуже болючою. Нині аферистів усе додається. Звісно, більшість не клює на закинуті «вудочки», але занадто наївні люди все-таки трапляються. Та й апетити зловмисників стрімко ростуть: навіщо їм гратися з усякою дрібнотою, якщо можна декого надурити так, що, незважаючи на свій занадто скромний матеріальний стан, принесуть… мільйони гривень. І таких справді в нашій області лише в одній історії знайшлося аж пів сотні! Як це?

Працює в одному з колективів 25-річний хлопець, який ледве зводить кінці з кінцями, як і багато хто в нашій країні. Аж тут колега підказує: є можливість дещо розбагатіти. Треба взяти на себе великі кредити і віддати гроші одній страховій компанії. Вона завдяки міжнародним антиковідним програмам ті кредити позакриває, а за кожен узятий мільйон гривень кредиту піднесе клієнту «на тарілочці» дармових 400  тисяч гривень!

Все це схоже на казочку для дошкільняток, але 25-річний повірив. Можливо, й вагався, але твердо сказаної  брехливої фрази організатора схеми «У нас понад 33 тисячі закритих клієнтів, я вам обіцяю, що ми вас не підведемо!» виявилось достатньо, аби потерпілий спершу заліз у цю аферу сам. А якщо вже перебуваєш на гачку, то шахраї збиткуються, як хочуть. Вони вдовбують у мізки, що коли кредит малий, то компанія грошей дасть дуже мало або й зовсім не віддасть. Відтак починає той хлопець втягувати в ці оборудки вітчима, матір, рідну сестру – таким чином і назбирують понад мільйон гривень кредитів, які перераховують тій підозрілій компанії. У результаті ж виходить, що ніяких кредитів по банках вона не закриває, ніяких сотень тисяч гривень не дарує, та й узагалі схоже на те, що її як такої… немає. А ось банки, звісно, є і вже починають нараховувати обманутим особам відсотки. Їх зовсім не цікавить, хто для чого тих кредитів набирав і як тепер має розраховуватись.

Чи відомо, хто все це організував? Так, журналістам уже вдалося з’ясувати, що то справа рук і голів вінничан – 35-річного Дмитра та кількома роками молодшої Олени. Притому вони тут аж ніяк не новачки – він уже відбував покарання за аналогічні злочини. Нині йому світить ще більший термін, але чи легше від того пів сотні потерпілих «мільйонерів»? Є підозра, що «фірма» зловмисників і на «липову» роботу людей до Німеччини спроваджувала, де вони одразу ж ставали ніким з масою неприємностей. Як стверджують очільники обласної поліції, навіть здирали кошти з обманутих іноземців за ненадані послуги в питаннях сурогатного материнства… «Офіс» героїв значився в одному з благеньких гуртожитків на вулиці Станіславського у Вінниці, але там його так і не знайшли.

Не дивує, що окремі сім’ї у повному складі виявились надто довірливими. Але вражає, що перед тим, як націлюватись на відверту дурницю, вони не знайшли з ким порадитись із числа освіченіших і досвідченіших родичів, сусідів, колег. Невже ніхто поруч не нагадав би їм елементарного правила: нічого з нічого ніколи не може з’явитися! А ось щось забрати в наш час у вас легенько можуть! У тому числі – й у великих розмірах. Для цього вже запущено, можливо, ще запуститься море схем. Не хочеться сіяти паніку, але будьте напоготові.

Поки працював над цим матеріалом, встиг дізнатися про ще одну, «скромнішу» схему. На вашу картку ніби помилково перераховують кілька тисяч гривень. Потім телефонують і слізно просять повернути ці кошти. Але якщо ви це робите, то спритники вас «прив’язують» до бізнес-акаунту, і таку суму з вас зніматиме щомісячно, аж поки не заміните картку.

Якщо ж ви, шановні читачі, надибаєте інші витівки аферистів, повідомляйте нам. У час, коли шахрайство для декого вже «стає професією», спільними зусиллями маємо таких «декласувати». Насамперед – широкою гласністю.

Микола КАВУН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені