Книга розквітлих віршів

Нову збірку поезій Валентини Сторожук із оптимістичною назвою «Живучка» презентували в «тімірязєвці» у рамках засідання науково-краєзнавчого клубу «Дослідник краю».

Валентина Петрівна Сторожук-Буздиган (на фото в центрі) родом із села Білашки Погребищенського району. Випускниця філологічного факультету Вінницького педінституту, була науковим працівником музею Михайла Коцюбинського, завідувачкою відділу обласного центру народної творчості, нині заступник головного редактора журналу «Вінницький край».

Письменниця, фольклористка, краєзнавиця, заслужений працівник культури України, лауреатка низки літературних премій, серед яких «Благовіст», премій імені Михайла Коцюбинського, Михайла Стельмаха, Євгена Гуцала, Володимира Забаштанського… У її доробку поетичні збірки «Без тижня рік», «Пам’ять Шипшини», «Дивина», «Сонцепоклонник: поетичний вінок Михайлові Коцюбинському», «Третя Пречиста», «Зелена Неділя», «Голос трави», «Я – зичниця», роман «Чорна черешня», книжка прози «Переклад із ластовиної», оповідання, п’єси «На узбіччі війни», книги для дітей «Рукавичка: стара казка на новий лад», «Сосонка», «Рятівник» тощо.

Як зазначено на сайті обласної наукової бібліотеки, збірка поезій Валентини Сторожук «Живучка» сповнена життєствердними сподіваннями в сучасну воєнну добу. Тут вірші про рідне Поділля та вінничан, про віру в наш народ і Україну. Належне місце у творчості Валентини Сторожук займають квіти, кожна квітка – окрема поезія…

«Коли навесні після карантинів я вийшла у хвойно-листяний ліс, що за метрів триста від мого дому, першою рослиною, яка мені стрілася, була живучка. І я сказала: «Спасибі Тобі, Боже, за цю квітку! Я напишу книгу і назву її «Живучка», – розповіла Валентина Петрівна.

На зібрання завітали письменники, краєзнавці, бібліотечні фахівці та інші шанувальники літератури. Усі вони захоплено слухали поезії у виконанні авторки.

– Дякуємо за прекрасну поетичну збірку і за неймовірно теплу зустріч у колі друзів. Слухаючи вашу поезію, Валентино, ми наче побували серед розмаїття квітів і співу птахів, яких ви так майстерно описуєте. Рожеві кетяги бузку, палаючі свічки коров’яку, запашні кошички кропу, терпкуваті квіти крокішу й оману – все квітувало нині у цій залі, незважаючи на сніг і мороз за вікном, – зазначила письменниця Лариса Сичко.

Із вітальними словами виступили також художниця Валентина Матієнко і письменниця Галина Рибачук-Прач. А модераторкою презентації була завідувачка відділу краєзнавства ВОУНБ ім. К. Тімірязєва Оксана Антонюк.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені