Мітки і лампочки – лише для паніки?

З початком масштабної війни Росії проти нашої держави шириться чимало інформації про диверсантів із числа заїжджих або й місцевих жителів, які за ворожі гроші взялися ставити мітки на мостах і дорогах, підсвічувати фіолетовим світлом вікна, чіпляти наліпки, розкидати якісь мініпристрої з батарейками. Правоохоронці виявляють, що такі дії вчиняють подекуди наркомани-«закладчики», алкоголіки і навіть підлітки. Замовлення вони нібито отримують від російських кураторів через соцмережі, а за кожну намальовану, сфотографовану і відправлену кураторам мітку на їхні картки надходить по кількасот гривень. І це не просто хуліганство, а державна зрада, за яку передбачено до 15 років ув’язнення.

Навіщо це потрібно ворогові? Свої думки з цього приводу висловив депутат Одеської міськради Петро Обухов.

«Не відволікайте СБУ та поліцію повідомленнями про червоні лампочки.

Мені, як людині, яка трохи розуміється в техніці, дуже дивно все це чути.

1. Наприклад, хрестик на дорозі. Чим і кому він допоможе? Його неможливо розгледіти з літака, його не «бачать» ракети. І головне питання, яке я всім ставлю: на що він вказує? Ви думаєте, ворог не знає, де в Україні розташовані військові частини? Аеродроми? Ну серйозно? І ось хрестик на дорозі йому допоможе?

Росія розробила власну супутникову навігаційну систему ГЛОНАСС – аналог GPS, яка складається з 24 супутників. Як можна співставляти супутники і якісь хрестики?

2. Те ж саме стосується червоного або фіолетового світла з вікон або червоних лампочок на висотних будівлях. Фіолетове світло використовують садівники, які на балконах вирощують квіти або щось трохи веселіше. Це аж ніяк не допоможе ворогу.

3. Але найбільшу дурню я прочитав, нібито потрібно відключити геолокацію на телефонах, бо ворог так дізнається про скупчення людей. Зараз цю фігню вже спростували. Просто для розуміння – геолокаційні супутники висять на висоті 19000 км над Землею. В них нема ніяких приймачів інформації з мобільних телефонів. Ваш телефон не зможе так далеко передавати радіосигнал. Теоретично скупчення людей можуть вирахувати мобільні оператори. І вони це можуть зробити, навіть якщо у вас старий кнопковий мобільний без GPS. Але навіщо? Чим би це допомогло ворогу?

4. Чому не вимикають вуличне освітлення вночі? Це робиться, щоби ми могли бачити ворожі ДРГ, якщо вони тут будуть.

Але все ж таки навіщо всі ці хрестики ставлять? Навіщо запускають інформацію про фіолетове світло і червоні лампочки?

В мене є дві гіпотези.

1. Для підбурювання панічних настроїв і страху. «Ааааа!!! На моїй будівлі хрестик, вночі мене разбомблять, аааа, потрібно здаватися Путіну!». Не розбомблять, і ми не здамося. Якби вороги реально хотіли використовувати якісь світлові сигнали, то використали б інфрачервоні чи ультрафіолетові. І ніхто не побачив би.

2. Для перевантаження поліції і СБУ. Просто уявіть, скільки тисяч дзвінків вони зараз отримають на свої гарячі лінії. І якщо буде сигнал про справжню ДРГ, то серед сотень дзвінків про лампочки та хрестики він може і не дійти куди треба.

Тому не панікуйте і не грузіть поліцію цією фігнею. Зберігаймо спокій і здоровий глузд. Ми перемагаємо».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені