Рятуємося від стресу

Поради, які допоможуть захистити домашніх тварин від паніки під час повітряної тривоги

Під час повітряної тривоги власники котів і собак беруть улюбленців з собою в підвали, бомбосховища та інші укриття. У таких випадках рекомендуємо:

візьміть з собою шприц без голки. Якщо тварина відмовляється пити (а в стресових умовах таке трапляється часто), ви можете набрати в нього води та напоїти улюбленця. Пам’ятайте, що ви можете сидіти в укритті не одну годину, а зневоднення може негативно вплинути на здоров’я тварин. Не забудьте взяти хоча б одну-дві упаковки вологого корму – якщо кіт відмовляється пити воду навіть зі шприца, це допоможе йому відновити баланс рідини в організмі. Давайте за можливості більше води, якщо тварина не може добу або більше сходити в туалет. При підозрі на застій сечі або цистит можна дати будь-який спазмолітик для сечового міхура. Навіть «людські» ліки можуть допомогти в цей нелегкий час, коли немає можливості звернутися до ветлікаря. Покладіть у переноску «пелюшку» (підійде будь-яка тканина) і візьміть із собою кілька запасних – від непередбачуваних ситуацій ніхто не застрахований, а перелякані тварини тим більше. Переноску краще накрити щільною тканиною, коти і собачки маленьких порід лякаються світла, людей навколо, гучних звуків, а тому так їм буде спокійніше.

  Як допомогти людині вийти з шокового стану після побачених вибухів.

Переконатись, що на вашу присутність якось реагують, вас бачать і чують. Для цього необхідно залучити людину до взаємодії з вами. Зверніться до нього, наприклад: «Кивни, якщо ти мене чуєш», «Як тебе звуть?», «Я зараз стискаю твою руку, стисни у відповідь мою».

Показати людині, що вона не сама, що вона впорається і ви їй у цьому допоможете. Скажіть йому: «Я тут, я поруч, ти молодець, ми разом». Переключити увагу з емоційних переживань та активувати раціональне мислення. Запитайте в постраждалого: дату народження, адресу проживання, прізвище, який сьогодні день. Що сталося, з ким ти був? Зменшити дезорієнтацію та розгубленість, позначивши реальний стан справ та дії, які необхідно зробити. Скажіть йому, наприклад: «Поруч вибухнув снаряд», «Зараз нам треба встати і йти в укриття». Повернути здатність постраждалому дбати про себе самостійно. Важливо не робити те, що людина може зробити сама. Використовуйте замість прохань наказовий спосіб, тобто не просіть, а наказуйте. Наприклад: «Налий собі води та випий. Візьми дитину за руку. Застебни куртку». Ці кроки допоможуть людині поступово повернутись до звичайного стану.

Джерело: Instagram-канал психолога Дмитра Карпачова 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені