Як підготувати вікна до можливого обстрілу

Така практика – поширена і не нова. Скло у віконних рамах становить додаткову небезпеку під час обстрілів і вибухів.

У період воєнних дій будинки мирного населення також страждають від обстрілів. Заклеювання вікон мінімізує небезпеку від уламків, що розлітаються під час вибуху. Заклеїти вікна можна малярним або звичайним скотчем, а у разі його відсутності – підручними матеріалами. У якості інших матеріалів підійдуть смужки тканини чи газети, змащені змоченим у воді милом.

Клейку стрічку потрібно клеїти хрест-навхрест смужками. При тому, важливо, щоб лінії якомога частіше перетиналися одна з одною. Спершу наклейте на скло дві смужки навхрест по всій діагоналі, потім додавайте до цих двох центральних нові. Чим більша шибка – тим більше проклеювань має бути.

Такі «хрести» зміцнять і захистять скло, найкраще «розсіюватимуть» удар і перешкоджатимуть подрібненню скла. Чим більше буде смуг, тим більше уламків вони затримають. Якщо є можливість, проклейте не лише внутрішню сторону вікна, а й зовнішню. Це дозволить не нашкодити людям, які в момент обстрілів можуть бути на вулиці біля вашого будинку.

Такі смуги на шибах слугують своєрідним армуванням скла. Ще одним додатковим і більш надійним способом стане твердий щит. Візьміть шматок чи лист будь-якого твердого матеріалу, який у вас є. Прикрийте ним вікно і надійно зафіксуйте. Також у якості щита можна використати цупку щільну ковдру, яку також потрібно зафіксувати.

А також як варіант убезпечення вікон – книжки. Вони, як і мішки з піском, добре «розсіюють» удар і не дають осколкам потрапити всередину. Але варто пам’ятати, що таке заклеювання не врятує саме вікно. Якщо вдатися до законів фізики, то подібні «хрести», як і будь-які смуги на вікнах – це своєрідне армування вікна, що кріпиться у рамах лише з боків. У цьому випадку скло відіграє роль мембрани, що коливається у такт струсу повітря ззовні. Основний «удар» припадає в самісінький центр мембрани, саме тому вважається, що форма «хрест-навхрест» найкраще «розсіює» удар і перешкоджає сильному подрібненню скла.

На відміну від дерев’яних вікон і звичайного скла, склопакет має властивість пружинити. Тому тут краще обійтися тонувальною чи будь-якою іншою полімерною плівкою.

Не забувайте про безпеку. Ні в якому разі не підходьте до вікон, якщо неподалік чути звуки пострілів або вибухи. Відійдіть якомога далі від скла, ляжте на підлогу головою донизу і накрийте голову руками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені