Продовольчого зерна в Україні вистачить на рік

Україна повністю забезпечена продовольчим зерном на рік наперед. Про це ідеться у зверненні Мінагрополітики до суб’єктів зернового ринку.

У зверненні сказано, що відповідно до прогнозного балансу попиту та пропозиції на 2021/2022 маркетинговий рік виробництво зерна, за попередніми даними Держстату, складає 85,7 млн т (у тому числі  пшениці 30,1 млн т). Внутрішнє споживання – 19 млн т (у тому числі пшениці 7 млн т буде повністю забезпечено за рахунок власного урожаю).

Станом на 1 березня 2022 року за оперативними даними Державної митної служби України зернових експортовано 43 млн т (в тому числі пшениці – 18 млн т, з неї продовольчої – 12,1 млн т та фуражної – 5,9 млн т). Отже, залишків продовольчої пшениці в обсязі 3,7 млн т, що складає майже річне споживання на продовольчі цілі, цілком достатньо для забезпечення продовольчої безпеки країни, – сказано у зверненні Мінагро.

Поряд з цим, до Мінагрополітики надходить інформація щодо недобросовісного ставлення деяких суб’єктів ринку зерна один до одного. Тому Міністерство звертається до всіх суб’єктів зернового ринку – виробників, зберігачів, переробників, експортерів та виробників хліба – зберігати спокій, проявляти взаєморозуміння та взаємоповагу, суворо дотримуватися умов ведення бізнесу та етичної поведінки у цей складний для всіх час.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені