«Смаженина по-українськи»

Заблимала лампочка на рації. Гліб увімкнув і через фурнітуру відповів:

– Третій слухає.

– Я перший. Колона пішла. Її веде наш безпілотник. Дієш за планом. Б’єш по головному танку в точці «А». Склад колони: першими йдуть три Т-72 з «курниками» на баштах – бий «джавелінами» для вірності або РПГ в бочину. Дальше йдуть п’ять БТР- 82 в «пір’ї»  (наварені протикумулятивні решітки) – бий РПГ. Далі машини з БК, заправники і «тигри» з московським м’ясом. Лупіть, чим можете, не жалійте… Крайніми йдуть «мотолиги (МТЛБ)- пригощайте РПГ. Від душі. Нехай смажаться… Все, брате, з Богом… Зустрінемось після бою…

– Слухаюсь, – відповів Гліб і пішов до бійців.

Вогневі точки були уже підготовлені, і залишилось лише розставити бійців згідно з цілями в колоні. Мої побратими чекатимуть першого вибуху на нашому відрізку, тоді й розпочнеться бій на всю довжину колони.

Штатівські «джавеліни» навели такого страху на москалів, що вони не знайшли іншого виходу (бо його й немає ) і наварили для захисту металеві решітки над баштами танків, залишивши беззахисним моторні відсіки. Приварили решітки на висоті відкритих люків командира й навідника. Тепер їм доводиться поповзом залазити в танкову башту.

Коли ж танк підпалити, то решітка виконує роль «шашличниці» для екіпажу під прапором двоголового «курчати табака».

А ось і «гості»…

– До бою! – скомандував Гліб. – Колона на підході.

Здалеку почувся потужний гул. Не гуркіт від окремих машин, а суцільний звук, який вібрував разом із повітрям і землею. Попереду колони проскочила розвідницька БРДМ (між солдатами «бардадимка»), як мисливська собака, винюхуючи дорогу поперед себе.

– «Бардадимку» не чіпати, – скомандував Гліб.

Танки вели колону, своєю вагою і самовпевненістю трамбуючи землю до кам’яної подоби. Колона витяглась на всьому відрізку дороги..

Чекаємо в напрузі…

Нарешті головний танк зрівнявся з точкою «А», яка стала для загарбників початком кінця.

– Вогонь! – як постріл, пролунав наказ…

Незлобливо, майже беззвучно, пхукнула труба «джавеліна, харкнувши вогнем позаду. Ракета з тихим гулом пролетіла до броньованого чудовиська, зробила «гірку» і зверху вогняним гострим списом вдарила прямо в танк. Що ж, недаремно «джавелін» у перекладі означає «дротик»…

Спочатку ніби й нічого не діялось, а потім якась диявольська сила зірвала 20-тонну танкову башту і кинула на узбіччя. Ніби вітром кашкета здуло з рязанського парубка. Потім гулко ухнуло, і до неба високим стовпом шугонуло багряне полум’я впереміш з чорним димом.

Танк перевернуло на бік… Щось подібне сталось і з іншими багатотонними броньованими машинами. Всі вони перетворились на тріскучі димні пекельні вогнища.

Щоб прискорити розв’язку бою, хтось не пожалкував гранати РПГ для заправника. Той перетворився на великий червонястий гриб, виплюнувши пекельну суміш на сусідні БТРи та бронеавтомобілі з піхотою.

Заквоктав АГС, плюючись смертоносними 40-міліметровими грантами. Піймавши в себе декілька таких «гранат-яєчок», бронеавтомобіль «тигр» раптом роздувся зсередини і розчепірив бокові стінки, ніби солдатська тумбочка від удару чоботом.

Із протилежної сторони дороги застукотів кулемет – десь побачили ще живих піхотинців.

Вся колона палахкотіла, рвучи повітря вибухами боєзапасу. Горіла трава вздовж дороги від розлитого палива… Горів сам асфальт на дорозі… Дим одним величезним чорним стовпом давав небесам знак, щоб пекло готувалось прийняти чорні душі…

Деякий час ще гавкали РПГ, квоктали АГСи, дріботіли передсмертним стукотом кулемети… А в кінці колони на початку кривулястої дороги, схожої на букву «Z», гуділи постріли і вибухи – колону добивали з кінця.

Гліб подивився на поле бою. Ніде нікого. Лише декілька живих факелів бігали полем. Решта були перемелені вибухами знищеної колони.

На душі пусто й грішно…

Заморгала лампочка на рації.

– Так, третій, слухаю.

– Живий? Втрати є? Що там у тебе?

– Все горить… Ніхто не проскочив… Маю двох «трьохсотих» – хлопці трохи попеклись. А так, нічого: всі ніби живі-здорові…

– Дуже добре. Раніше москалі знали «котлету по-київськи», а тепер «яєчню по-українськи».

– Це не яєчня, це смаженя. Так у нас на Вінниччині називають яйця, перемішані зі шкварками і цибулею. Тут також смаженя – все перемішане і пропечене

– Добро. Дякую за службу. Слава Україні!

– Героям слава! – відповів Гліб і передав подяку командира підлеглим.

Погляд впав на пеньок, обліплений сотнями червоних жуків- «москаликів».

– Гіврилюк, у тебе соляра є?

– Малувато, пів пляшки лишень, – відповів солдат (керосином чи соляркою промивали механізми кулеметів чи АГС після тривалої стрільби).

– Давай сюди…

Гліб взяв пляшку, відкоркував і почав поливати скопище «москаликів». Наскубав пучок сухої трави, підпалив його і кинув на пеньок.

– Сьогодні один кінець для москалів і «москаликів» – горять в праведному вогні.

Петро ВОЙТ

м. Ладижин

Для довідки:

«Джавелін» – американська керована протитанкова ракета.

РПГ- ручний протитанковий гранатомет (некерований снаряд).

АГС – автоматичний гранатомет станковий (калібр 40 мм).

БК- боєкомплект.

«Тигр» – бронеавтомобіль для піхоти російського виробництва.

«Курники», «шашличниці» – наварені на бронетехніку захисні решітки  супроти «джавелінів» та РПГ.

МТЛБ – «многоцелевой тягач легкобронированный».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені