Із терористами не домовляються. Їх знищують…

Ось і сплив перший місяць загострення війни з Росією. Саме так, загострення, а не початку. Тому що війна почалася 2014 року і не припинялася ні на день.

Просто більшість громадян воліли її не помічати. Більшість вважала, що війна – це не війна, а щось на кшталт військово-патріотичної гри «Зарніца». Пам’ятаєте таку піонерську забаву часів холодної війни?

Хтось дозволяв собі говорити і співати, що це «не його війна». Коли російські війська вбивали наших солдатів, знаходились такі, що звинувачували в цьому власних офіцерів, а не агресора. Багато було нісенітниць і злочинних підтасовок фактів. Було і спливло.

Логіка війни абсолютно невблаганна. Допоки одна зі сторін війни не капітулювала, допоки не підписані відповідні акти, послаблення бойових дій – тільки послаблення бойових дій, а ніяк не закінчення війни. Після кожного послаблення обов’язково розпочинається чергова активна фаза. Отже, так звана оперативна пауза тривала декілька років. Тепер наступила активна фаза у нашій війні з Росією.

Тут варто вчергове зупинитися на визначеннях. Від самого початку у 2014 році це була війна з Росією. Як би хто не хотів це назвати «громадянським конфліктом» – це була війна з Росією.

І тут ми вчергове маємо замислитись над визначенням. А що таке війна?

Енциклопедія дає таке формулювання: «Війна — складне суспільно-політичне явище, пов’язане з розв’язанням суперечностей між державами,… що відбувається у формі бойових дій між їхніми збройними силами».

Ключові слова у цьому визначенні це «…бойових дій між їхніми збройними силами».

 Виникає питання, як у це визначення вписується бомбардування театру у Маріуполі, де у підвалах переховується 1000 мирних мешканців? Як в такому випадку кваліфікувати знищення інтернату для людей похилого віку, де загинуло понад 50 осіб. Що таке знищення пологового будинку у Маріуполі? Як це все пов’язане з «бойовими діями між збройними силами». Відповідь очевидна – ніяк.

Ніяк, тому що, як не дивно, те, що відбувається, не є війною. Те, що відбувається, підпадає під інше визначення енциклопедії. Це терористичний акт. «Терористичний акт — це застосування зброї, вчинення вибуху, підпалу чи інших дій, які створювали небезпеку для життя чи здоров’я людини або заподіяння значної майнової шкоди чи настання інших тяжких наслідків, якщо такі дії були вчинені з метою порушення громадської безпеки, залякування населення».

 І все одразу стає на місце, зникають будь-які непорозуміння. Проти нас відбувається звичайний кримінальних злочин, що може кваліфікуватися лише в один спосіб – терористичний акт.

Що це змінює? Насправді багато чого. Якщо солдат армії, що веде бойові дії, лише виконує наказ і не є злочинцем, то в нашому випадку – всі учасники цієї війни з боку Росії є звичайними кримінальними злочинцями.

Всі без винятку. І ставитися до них потрібно відповідно – знищувати. Безжально.

Дмитро ДІДКОВСЬКИЙ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені