Коли садити ярий часник

Ярий часник розмножується зубками, які висаджують на грядку напровесні, тільки-но ґрунт прогріється до +5-7°С (орієнтовно на початку – у середині квітня). Коріння часнику формується і росте при температурі від +4 до +10°С, тоді ж формується і росте листя. Затримка з посадкою може негативно позначитися на врожаї, оскільки з прогріванням повітря до більш високих температур розвиток рослини припиняється, і цибулина не формується.

Оскільки ярий часник погано переносить зміни кліматичних умов, потрібно вибирати для посадки районовані сорти. Вони поділяються за термінами дозрівання на ранні, середньостиглі та пізні.

Ярий часник вирощують на супіщаних або суглинкових ґрунтах нейтральної реакції. Грядку розташовують на добре освітленому місці, захищеному від північного вітру. Слід уникати низинних ділянок, на яких довго лежить сніг і накопичується вода.

Найкращими попередниками для часнику є огірки, кабачки, капуста, патисони та інші гарбузові, бобові й зернові культури та пряні трави. Не варто вирощувати часник на ділянках, де раніше вирощували моркву і картоплю, а після цибулі або часнику садити на ділянці часник можна тільки через 3-4 роки.

Сусідство часнику буде корисним гладіолусам, трояндам й тюльпанам, а також цибулі, полуниці, помідорам, картоплі, огіркам, чорній смородині та аґрусу, оскільки часник відлякує свердліїв, слимаків, довгоносиків та інших шкідників. А ось капусту, горох і квасолю часник пригнічує.

За 12 годин до посіву зубки знезаражують в одновідсотковому розчині перманганату калію або мідного купоросу. Можна підготувати їх до посадки, прогрівши упродовж 8-10 годин при температурі +40-42°С. Знезаражують часник також у зольному лузі: 400 г деревної золи заливають 2 л води, кип’ятять півгодини, а потім замочують у відварі посадковий матеріал на 2 години. Аби прискорити проростання, зубки можна спочатку проростити: загорнути, не знімаючи з них луски, у вологу тканину й покласти на 2-3 доби в поліетиленовий пакет.

Садять часник у вологий ґрунт. На вирівняній і розпушеній поверхні ґрунту формують борозни завглибшки 3-4 см на відстані 25-30 см одна від одної, викладають у них денцем вниз великі зубки з інтервалом 10-12 см, а середні – з інтервалом близько 8 см, і присипають ґрунтом. Не вдавлюйте зубки в дно борозни – це може негативно позначитися на розвитку коренів.

Після цього грядку з посадженим часником присипають піском або тирсою. Її добре поливають і чекають, коли часник зійде. Рослина не боїться заморозків, тому накривати зверху плівкою немає потреби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені