«Мій чоловік – Герой України, але, на жаль, посмертно»

«Ми обоє родом із Вінниччини, два роки тому одружились, і я переїхала до нього в місто Миколаїв. Там ми проживали, там працював мій Сашуня. З 2016 року він служив у 36 ОБрМП Морської піхоти України.

У нас є синочок Макарчик, йому всього 6 місяців. Коли 24 лютого почалась війна, чоловік уже був з усією частиною морських піхотинців у Маріуполі. В самому пеклі! Нас із сином відправив до батьків на Вінниччину. Так як Миколаїв також обстрілювали.

26.02.2022 у мого Сашка був день нароження, йому виповнилось 29 років. А 28.02.2022 пролунав дзвінок, дзвонив командир Сашка. «Алло, Віка…, – і плаче. – Віка, під час артобстрілу Саша загинув».

Усе! Мені здалось, що землі під ногами немає. Я не пам’ятаю, про що далі була мова, що він мені говорив.

Далі була надія, що це неправда, але усі хлопці та побратими телефонували і говорили: «Віко, пробач, що не вберегли, але це правда».

Все, що я робила, це обіймала сина, плакала та чекала свого Сашку додому, щоб хоча б попрощатись та похоронити. Ішли дні, але чомусь додому не везли. Куди б не дзвонила: «Ми усе розуміємо, але чекаємо на коридор, як тільки буде коридор, вивеземо. Коридори обстрілюються, ми чекаємо припинення вогню». Це усе, що мені говорили.

Так продовжувалось місяць. Я думала, що найгірше – це звістка про смерть чоловіка, тата, сина, брата. Але 28.03.2022, рівно через місяць, знову дзвінок. «Алло, Віко, вибач, але ми захоронили Сашу і усіх інших хлопців у братську могилу».

Чому? Як? Де? Коли? Як мені його знайти? Як забрати додому?

«Віко, похоронили сьогодні. Ти не уявляєш, як їх багато. Вибач, більше нічого сказати не можу. Якщо ми виживемо, ми обов’язково покажемо, де Сашка, і перезахоронимо. Ти чуєш, перезахоронимо»…

Але я цього вже і не чула. І так в одну мить сім’я втратила сина, я втратила чоловіка, мій синочок втратив тата.

Будь ласка, розповсюдьте мою історію. Я хочу привезти додому свого чоловіка, я хочу похоронити його як героя, я хочу, щоб син знав, де могила тата, я хочу, щоб жодна жінка не знала подібного горя.

Допоможіть Маріуполю. Врятуйте живих та поранених. Я знаю і знала дуже багатьох хлопців військових, Сашкових побратимів. Зараз я не знаю жодного, який не був поранений або уже мертвий.

Деблокуйте Маріуполь! Врятуйте хлопців, привезіть додому убитих!

Мами, дружини, сестри, дівчата, дочки. Пишіть історії своєї війни! Пишіть та поширюйте. Увесь світ має знати правду.

Ці історії має побачити, почути влада інших країн. Наша українська влада робить дуже багато для країни, але у ситуації з Маріуполем вони безсильні. Усі шуткують, говорять, що з кожним днем перемога ближче, але в цей час помирають молоді хлопці».

Вікторія МЕЛЬНИК, 4 квітня 2022 р.

Важко усвідомити, що ця зовсім юна красуня відтепер – вдова загиблого воїна… Отримавши страшну звістку, Вікторія знайшла в собі сили допомагати іншим, збираючи кошти для допомоги пораненим побратимам її чоловіка, що перебувають у госпіталі.

«Усіх хлопців, які зараз там, знаю особисто! Усі кошти, які будуть надходити, чеки, покупки – усе будемо відзвітовувати! Збори організували три молоді дружини, три дружини військових, три Вікторії. Ми усі дружили сім’ями! Тому я так впевнено говорю, бо це знайомі! Ми гуляли одні в одних на весіллях. Ми планували хрестити одні в одних дітей. Зараз мого Саші уже немає. А їхніх чоловіків врятували. Тому прошу допомогти. Усіма покупками буде займатися мати одного з поранених військових, яка уже там. Слава Україні! 4149499155086703 (Олій Вікторія) – це карта моєї близької подруги, яка служить у цій же військовій частині», – написала на своїй фейсбук-сторінці Вікторія Мельник 31 березня.

До речі, у неї такі ж ім’я та прізвище, як і в однієї з наших колег. Вікторія – досить поширене ім’я. Символічно, що воно означає «перемога».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені