Вінничани вивчають нові сигнали тривоги

У місті запроваджено кілька різновидів сигналів тривоги, які сповіщають про різні види небезпеки. Як повідомили у Вінницькій міськраді, до «звичного» довгого сигналу сирени, що попереджає про повітряну тривогу, додалися ще три, які можуть лунати з загальноміської системи екстреного оповіщення у випадку інших загроз.

Отже, сигнал хімічної небезпеки – це звук церковних дзвонів. Сигнал радіаційної небезпеки – це дзвін-набат. Сигнал евакуації з міста звучить як гудок поїзда. Якщо почуємо одне з таких сповіщень, потрібно увімкнути місцеве радіо або телебачення та чекати на подальшу інформацію.

Також міські чиновники оприлюднили відео (в телеграм-каналі Вінницької міської ради та на «YouTube» телеканалу «Віта»), в якому можна почути, як звучать нові сигнали.

«Якщо звук дзвонів ви почули не з церковної дзвінниці, а з рупорів системи оповіщення, знайте – це сигнал хімічної небезпеки», – йдеться у відео.

Варто зауважити, що не всі вінничани схвально поставилися до запровадження таких сигналів, які можна почути не лише з репродуктора. Чи кожен зможе відрізнити дзвін від набату? Чи всім буде легко зрозуміти, звідки саме вони лунають? Чи не почнуть люди лякатися церковних дзвонів?.. Такі питання ставлять користувачі соцмереж.

Сподіваємося, що все буде добре і ці сигнали не знадобляться. Але варто бути поінформованим та підготовленим.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені