Дорогий подарунк із Пунська

Отримавши вантажний мікроавтобус, вінничани зможуть більш ефективно надавати допомогу переселенцям.

Сільська гміна Пунськ, розташована в Підляському воєводстві Польщі, є давнім другом і партнером ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», ще з часів організації навчальних візитів для вивчення польського досвіду місцевого самоврядування. Нині, коли Україна зіткнулася з масштабною військовою агресією з боку Росії, друзі з Пунська не залишились байдужими і простягнули руку допомоги, підтримавши, зокрема, вимушених переселенців, які у Вінниці рятуються від бойових дій.

Дізнавшись, що ГО «ПАРР» опікується двома найбільшими у Вінниці шелтерами (прихистками для переселенців), війт гміни Пунськ Вітольд Лішковський почав розпитувати про потреби людей, які в них перебувають. Представники громадської організації розповіли, що спільно з донорами та партнерами надають переселенцям гуманітарну допомогу – продукти харчування, засоби гігієни, постіль, побутову техніку тощо – проте не мають власного транспорту, тому не завжди вдається доставити допомогу так оперативно, як хотілось би, до того ж іноді доводиться просити в партнерських організацій допомоги у транспортуванні, відволікаючи водіїв і техніку від інших важливих справ… І Вітольд Лішковський від імені очолюваної ним громади запропонував благородний жест допомоги: придбати вантажний мікроавтобус, аби підтримка вимушених переселенців була ще ефективнішою.

У стислі строки автобус було придбано, і ось цей дорогий благодійний дарунок від жителів гміни Пунськ (дорогий не лише з матеріальної, а й з моральної точки зору) прибув до Вінниці. Звісно, польські друзі не відправили його порожнім. Вінничани розчулились, побачивши, що бус буквально «нафарширований» коробками, у яких дбайливо запаковані та підписані продукти, ліки, засоби гігієни, призначені для переселенців. Варто зауважити, що таку відчутну благодійну підтримку змогла надати невелика сільська гміна, в якій мешкає трохи більше 4 тисяч населення.

– Дякуємо уряду гміни Пунськ, війтові Вітольду Лішковському, раді гміни, старостам повітової ради Сейненського повіту Підляського воєводства Республіки Польща. Вантажний мікроавтобус та іншу допомогу від Пунська ми передаємо одному з найбільших вінницьких шелтерів, розміщеному у Вінницькому центрі професійно-технічної освіти №1, де наразі знайшли прихисток 247 вимушених переселенців, розповідає комунікаційниця ГО «ПАРР» Галина Сегеда. – Це лише частина великої ініціативи від «Подільської агенції регіонального розвитку» щодо підтримки прихистків. Ми працюємо над тим, аби створити добрий побут для людей, які наразі там перебувають, та плануємо створити  шелтер-хаб, що координуватиме потреби інших шелтерів, а ми, у свою чергу, будемо їх задовольняти. Головна ідея нашої роботи не просто в тому, щоб допомагати, а в тому, щоб враження людей, які вибрали Україну, вибрали Вінницю, були якнайкращими. Бо саме ці люди, їхня безпека є складовою нашої перемоги.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені