А він віддячить смачними плодами

Захист персика, без перебільшення дуже потрібне заняття.  Після того, як дерево відцвіло, з’являється загроза різних захворювань. Одне з гних – курчавість листя. Щоб цього уникнути, рекомендується з усією відповідальністю поставитися до захисту рослини.

Це захворювання виникає, коли рослину вражає особливий сумчастий гриб, відомий під назвою Taphrina deformans. Найчастіше він проникає всередину рослини через ранки і тріщини, навіть якщо вони зовсім незначні. Відбувається це звичайно ранньою весною. Причина – різкі перепади температур в цей період року, із-за чого і утворюються тріщини.  Візуально проблема проявляється через здуття на листках.  Спочатку вони світло-зелені, потім вони червоніють, пізніше стають бурими і на них з’являється характерний наліт. Цей наліт особливо небезпечний, так як саме там достигають спори гриба.

Через деякий час листя, на якому є це захворювання, відпадає. Якщо запустити проблему, то є ймовірність, що опаде переважна більшість листя.

Крім того, починають страждати не тільки листя, але і пагони. У перший рік плоди будуть деформованими і несмачними. На другій рік їх і зовсім може не бути. Крім того, підвищується ризик того, що ослаблена рослина і зовсім не зможе перезимувати.

Подбати про вирішення цієї проблеми можна заздалегідь, вибравши ті сорти персика, які більш-менш стійкі до кучерявості. Але стовідсоткового захисту все одно не буде, жоден сорт не може повністю протистояти грибку.

Найголовніше, що допоможе впоратися з курчавістю листя персика — це постійна профілактика. В першу чергу вона передбачає розміщення саджанців на добре освітленому і провітрюваному місці ділянки. Бажано, щоб впритул до персика не росли інші плодові культури.

До початку вегетативного сезону, тобто до появи перших листків, і після збору врожаю, дерева рекомендується обробляти мідним купоросом.

Навесні цю процедуру треба проводити особливо ретельно. При невеликій плюсовій температурі і високій вологості, що утворилася від розталого снігу, грибок вражає персик сильніше всього.

Крім мідного купоросу для боротьби з кучерявістю персика можна застосовувати і народні рецепти. Вони досить безпечні і краще всього підходять як раз після цвітіння.

Тютюновий настій. Залити сухий тютюн (тютюнову пил) водою в пропорціях 200 грамів на літр рідини і залишити настоюватися протягом 2-3 діб. Потім додати ще води в подвійному обсязі і двічі з інтервалом у тиждень обприскують персикові дерева.

Вапняно-глиняний розчин. Вапно і глину змішують з водою в пропорціях 9 і 35 грамів на літр відповідно. Настоюватися розчину не треба, його застосовують одразу після приготування.

Якщо ви хочете більшої ефективності, можна скористатися засобами, які можна придбати в спеціалізованих садово-городніх магазинах, в першу чергу, фунгіцидами.

Бордоська суміш. Зазвичай беруть 3-відсоткову варіацію препарату. Обприскують рослини два рази в рік. Після цвітіння рекомендується вже чекати, коли листя опаде. Навесні ж обприскування зазвичай йде до розкриття бруньок.

Скор. Досить безпечний препарат, одну ампулу якого потрібно розчинити в 10 літрах води, після чого можна обприскати акр дерев. Лікувальна дія триває близько п’яти днів, а профілактичне — в два рази більше.

Абига-Пік. Ще один популярний препарат, 50 грам якого потрібно розвести в 10 літрах чистої води. Далі потрібно обробляти ним кожні два тижні — разом сумарно 4 рази.

Який би препарат ви не придбали, його застосування повинно здійснюватися строго за інструкцією, що додається до нього, інакше ви лише нашкодите рослині.

Не запускайте дане захворювання — відразу ж приймайте заходи, інакше ви можете втратити рослини зовсім.  Весна – період, коли персики найбільш схильні до цієї проблеми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені