Про що говорять бур’яни?

Бур’яни, які ростуть на вашій ділянці, не тільки шкідливі рослини, які потрібно безжалісно викорінювати. Це перші помічники городника – справжній індикатор складу й кислотності ґрунту. Придивіться до них уважно, перш ніж вирвати.

Бур’янисті рослини – неминуча проблема кожного садівника. Повністю позбутися зелених агресорів практично неможливо, та й не потрібно. Вчасно виполоті бур’яни поповнять компостну купу, послужать мульчею і навіть ліками.

Так само, як і культурні рослини, кожна з бур’янистих віддає перевагу ґрунту певного типу. По тому, скільки і яких бур’янів на ділянці більше, можна визначити вид ґрунту, а при необхідності внести корективи в агротехніку.

Щириця (амарант загнутий). Це однолітня рослина, агресивний бур’ян. Він віддає перевагу пухким, суглинним, родючим, багатим азотом ґрунтам. Це показник того, що  ваша земля містить достатньо гумусних речовин.Аби щириця не розмножувалася, варто позбутися її до цвітіння, не давши їй утворити насіння, адже їх кількість доходить до 500 тис., а схожість зберігається кілька десятиліть.

Зірочник середній, або мокрець віддає перевагу добре зволоженим місцям. Грядки, заповнені зірочником, свідчать про родючий ґрунт, але з недостатньою проникністю й сильним ущільненням ґрунту, поганим дренажем.Рихліть ґрунт, повністю видаляйте рослини з коренем. Цей бур’ян важко викорінити, адже він здатний укорінюватися від обрізків стебла, за літо дає кілька поколінь, утворюючи до 15 тис. насінин.

Жовтець їдкий. Багатолітник з мичкуватим коренем, що добре росте на вологих, з поганою аерацією, щільних, кислих ґрунтах. Масова поява жовтцю в саду – сигнал про необхідність скоригувати кислотність, вологість і механічний склад ґрунту.Варто внести доломітове борошно, крейду або вапно. Усуньте застій води, додайте матеріали, що розпушують (торф, ошурки, що перепріли), щоб підвищити проникність землі. Ці заходи, на додаток до звичайного просапування з підрізанням розетки, не тільки поліпшать стан ґрунту, але й позбавлять від бур’яну.

Кульбаба лікарська – найпоширеніший, досить настирливий бур’ян, любить кислі, ущільнені ґрунти, може сильно засмічувати газон. Вважається показником надлишку калію в ґрунті, також може свідчити про дефіцит кальцію.Намагайтеся  до початку цвітіння просапувати кульбабу, видаляючи стрижневий корінь. Перевірте щільність ґрунту на газоні, застромивши в нього тонкий кілочок. Якщо він входить у землю на превелику силу, слід провести аерацію спеціальним обладнанням або вилами. Зробіть аналіз кислотності ґрунту, при необхідності внесіть матеріали, що розкислюють.

Осот польовий дуже активно розмножується кореневою поросллю. Вологолюбна й світлолюбна рослина демонструє, що на вашій ділянці гарна аерація, родючий ґрунт із реакцією ґрунтового розчину від слабокислого до нейтрального. Для пригнічення осоту висівайте сидерати з густим стоянням стебел – жито, овес. При просапуванні ретельно видаляйте відрізки коріння, вони дуже життєздатні, відрізки довжиною 3-5 см приживаються на 90-100%.

Хвощ польовий розсіюється спорами, але частіше розмножується горизонтальними й вертикальними кореневищами. Поява хвоща – тривожний сигнал, бур’ян росте на кислих і сильно зволожених ґрунтах. Обов’язково вапнуйте ґрунт, густо висівайте сидерати, які будуть затінювати й пригнічувати ріст хвоща. Забезпечте помірне зволоження без застою води, внесіть у ґрунт матеріали, що розпушують, улаштуйте дренажні канави.

У природі все розумно збалансовано, і бур’яни – це не помилка еволюції. Звичайно, їм не можна давати «волі», навіть якщо виглядають вони зовсім безневинно й привабливо. Все-таки їхню кількість на грядках краще скоротити до мінімуму. І тоді вашим культурним рослинам ніщо не перешкодить правильно розвиватися й дарувати вам гарний урожай.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені