Печінка не болить, це жовчний міхур
Болить у правому боці: печінка чи жовчний міхур
Коли болить з правого боку під ребрами, ми завжди вважаємо, що це печінка. Насправді, цей орган не має нервових закінчень, а тому патологічні зміни в ньому довго залишаються без уваги. Але біль у правому підребер’ї – поширений симптом. Про що він сигналізує, і як його позбутися?
Причини болю у правому підребер’ї
Печінка болить дуже рідко при тяжких формах цирозу та гепатиту, і пацієнт зазвичай добре знає характер такого болю. У всіх інших випадках дискомфорт та важкість у правому підребер’ї свідчать про захворювання жовчного міхура та жовчовивідних шляхів.
Серед них найчастіше діагностується: холецистит; жовчнокам’яна хвороба; дисфункція сфінктера Одді; поліпи жовчного міхура; дискінезія жовчних шляхів; злоякісні пухлини жовчовивідної системи.
Крім того, біль у правому боці може виникати з інших причин, наприклад, міжреберної невралгії, пневмонії, спазму товстого кишківника, ниркової коліки. Тому самодіагностикою краще не займатися, а звернутись до лікаря. Якщо обстеження виявило проблеми з жовчним міхуром, лікар призначить вам ліквання.
Найпоширеніші симптоми хвороб жовчного міхура
Неправильна робота жовчного міхура призводить до застою жовчі, запальних процесів в органі та утворення каменів. Крім дискомфорту в правому боці, може з’явитись: різкий біль, схожий на жовчну коліку; нудота та блювання; диспепсичні явища; жовтяниця на шкірі, склерах очей та слизових оболонках; гіркота в роті; шкірний свербіж; загальна слабкість та втомлюваність.
При появі хоча б одного із симптомів зволікати не варто. Дисфункція жовчного міхура призводить до утворення осаду (біліарного сладжу), а він, в свою чергу, до жовчнокам’яної хвороби.
Що робити, якщо болить у правому боці
Якщо біль у правому підребер’ї турбує не вперше, не потрібно терпіти та постійно пити знеболюючі препарати. Необхідно звернутись до гастроентеролога та почати комплексну терапію. Вона, зазвичай, включає рекомендації щодо дієти, в першу чергу, виключення з раціону шкідливої їжі (фастфуду), алкоголю та заміну тваринних жирів на рослинні. А також прийом гепатопротекторів та жовчогінних засобів.