Мульчування полуниці –

це  агротехнічний прийом, який допомагає захистити ґрунт від вивітрювання, зберегти вологу і збагатити верхній шар ґрунту під кущами органікою (якщо були використані природні матеріали). Користь мульчування полягає в скороченні поливів, зниженні інтенсивності росту бур’янів, а, отже – зменшенні кількості виполювань. Мульчувальний шар охороняє ягоди, що дозрівають, від взаємодії з вологим ґрунтом, допомагає зменшити псування врожаю від гнилі. Природна мульча здатна поліпшити кислотний баланс ґрунту, знижуючи або підвищуючи показники pH, якщо виникне така необхідність.

Мульчу укладають під кущі полуниці навесні і восени. Навесні мульчують за появи перших зав’язей або раніше. Кущі, що попередньо перезимували звільняють від старих вусиків, сухого листя та іншого сміття, а землю між кущами розпушують. Під кущі полуниці укладають плівкові матеріали або солому. Після збору врожаю (приблизно в кінці літа) мульчу з грядок видаляють.

Для мульчування грядки з полуницею можна використовувати різні матеріали, але найчастіше садівники використовують солому, агроволокно,  хвою, тирсу¸ плівку.

Солома і сіно – природні матеріали. Їх застосування досить економічне. Вони добре захищають урожай від гниття, відмінно пропускають повітря, сприяючи природній вентиляції повітря всередині шару мульчі. Суху солому укладають по поверхні ґрунту шаром 15 см, це тільки здається, що шар високий, буквально за кілька днів матеріал осяде. Солома інтенсивно витягує азот з-під рослин і підкислює ґрунт. При використанні в якості мульчі солом’яної підстилки, рекомендується провести позапланову підгодівлю кущів полуниці азотними добривами.

Існує ще один варіант – тирса. Вона відмінно відбиває сонячні промені, при застосуванні цього матеріалу в якості мульчі, ґрунт прекрасно дихає і не перегрівається. Під тирсою краще стримується розвиток і ріст бур’янів, слимаки не люблять мульчу з тирси. Але в тирсі люблять селитися різні жучки – комахи.  Тирса хвойних порід занадто сильно підкислює грунт.

Іноді для мульчування грядок з полуницею використовують поліетиленову плівку певної товщини, зазвичай товщиною від 30 мкрн, і таке покриття можна застосовувати тільки навесні.

З позитивних якостей плівки – вона відмінно утримує вологу, сприяє більш ранньому дозріванню ягід, перешкоджає укоріненню вусів, стримує ріст бур’янів.

Осінь – призначення другого мульчування полуничних грядок, це утеплення кущів на зиму і захист рослин від підмерзання. Для цієї мети використовують хвойні гілки, сухе листя, сіно або сухе опале листя. Матеріал розкладають по поверхні ґрунту під кущами полуниць і між ними.

Хвою використовують для мульчування грядок з полуницею на зиму, а ще для цієї мети можна застосовувати тріску, яка є універсальним матеріалом і годиться для укриття грядок як навесні  так і  восени. Хвою, дрібні гілочки, подрібнені шишки укладають на ґрунт шаром 3-5 см. Цей матеріал стримує розвиток грибкових інфекцій, сприяє вільній циркуляції повітря, знижує ризик ураження полуниці шкідниками і відмінно утеплює рослини взимку. При розкладанні хвої також відбувається швидке підкислення ґрунту, на ділянках з високою кислотністю голки застосовують в суміші з золою.

Вибір матеріалу для мульчування залежить від можливостей садівника, складу ґрунтів на ділянці і кліматичних умов району вирощування полуниці, але в будь-якому випадку, нехтувати цим агротехнічним прийомом не слід.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені