Допомагати і підтримувати

Всеукраїнська волонтерська організація СУВІАТО перебралася до Вінниці

Спілка учасників, ветеранів, інвалідів АТО та бойових дій (СУВІАТО) – доволі відома в Україні ветеранська громадська організація, яка активно працювала задовго до початку широкомасштабної агресії рашистів. Її керівництво знаходилося в Києві, а в регіонах функціонувала розгалужена мережа осередків.

Нещодавно частина координаторів СУВІАТО перебралася до Вінниці. Приміщення для складу гуманітарної допомоги та офісу цієї  ветеранської організації надали на вінницькому підприємстві Українського товариства сліпих (УТОС), за що волонтери вдячні його керівнику Костянтину Ільніцькому.  

– Наша організація існує із 2014 року. Її було створено після Майдану. Ми започаткували СУВІАТО, аби об’єднати зусилля групи волонтерів та учасників бойових дій, бо разом можемо досягти більшого. Ведемо різнобічну діяльність, адже маємо 25 осередків у регіонах. Хоча після початку повномасштабної війни деякі з них зі зрозумілих причин не працюють, – розповіла координаторка СУВІАТО Анастасія Сорокіна. 

Вона повідомила також, що плідна співпраця із вінницьким підприємством УТОС почалася випадково.

– На цьому підприємстві облаштували мініцентр для переселенців, але захотіли розширити його можливості. В свою чергу, після отримання офіційного звернення ми пообіцяли допомогти у цьому. Зокрема, із побутовою технікою, ліжками, продуктами і речами для вимушених переселенців, які мешкають на базі підприємства. Вже це робимо і дещо передали, але прагнемо збільшити масштаби цієї співпраці. Приміром, ведемо перемовини із виробниками побутової техніки, – додала Анастасія Сорокіна.

Координаторка організації наголосила, що вид діяльності СУВІАТО після переїзду головного офісу до Вінниці принципово не змінився.

 Допомогу на фронт передають або «Новою поштою», або за підтримки водіїв-волонтерів.

На базі вінницького підприємства УТОС, де облаштовано один із складів гуманітарної допомоги СУВІАТО, також ведеться робота із медикаментами для бійців. Але волонтери зі столиці обмірковують й можливість розширення, бо «утосівці» їм це пропонували.   

 – Зі столиці на Поділля частина з нас перебралася із початком повномасштабної війни. Але згодом ми зрозуміли, що у Вінниці легше налагодити ефективну діяльність. Бо через ваше місто зараз йде багато гуманітарної допомоги з інших країн. Це стосується і водіїв з власним автотранспортом, яких тут знайти легше. Отже, з міста над Бугом зручніше логістично відправляти допомогу на фронт, аніж з Києва. Тому наразі частина нашої команди перебуває у Вінниці, – пояснила Анастасія Сорокіна.

Координаторка СУВІАТО наголошує, що організація має восьмирічний досвід роботи. Зокрема, весь цей час актив та волонтери займалися доставкою гуманітарної допомогою на передову, реабілітацією бійців та впроваджували комплексний підхід до соціальної адаптації захисників. Тепер до цього додалася підтримка внутрішньо переміщених осіб.

– У Києві ми входили у ТОП-100 найбільш активних громадських організацій, а їх у столиці загалом приблизно 10 тисяч. За вісім років здобули великий досвід і напрацювання щодо можливостей пошуку потенційних донорів і отримання допомоги. Багато її йде з-за кордону. Співпрацюємо із багатьма водіями, які відвозять «гуманітарку» на фронт. Передаємо на передову в тому числі й військову техніку та спорядження, – пояснює Анастасія Сорокіна.

Володимир ПРИСЯЖНЮК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені