Пережити біль війни разом

У Жмеринці стартували безкоштовні групи психологічної підтримки.

Безкоштовна програма психологічної підтримки для дітей та дорослих розпочала роботу у «Гончаренко-центрі» в Жмеринці та ще 16 містах України.

У рамках програми  відбуваються щотижневі зустрічі, які проводять практичні психологи. Також йде активна співпраця з фахівцями проєкту «Поруч», що реалізується за підтримки UNICEF.

Проводяться онлайн-тренінги, присвячені «технікам зцілення» під час війни. Участь у таких групах підтримки допомагає дітям та батькам відновлювати та підтримувати гармонійний психоемоційний стан.

Більшість українців зараз переживають болючі емоції через війну. У тих, хто не має можливості знаходитись поруч зі своїми близькими, адже члени їхніх сімей в евакуації або на фронті, може виникати відчуття самотності та ізоляції. Тому освітньо-волонтерська мережа «Гончаренко-центр» запровадила безкоштовні групи психологічної підтримки у 17-ти містах України, де працюють центри. У Жмеринці щотижнево проводяться зустрічі, до яких можуть долучитися всі охочі.

За словами психологині Центру, керівниці громадської організації «Жіночий клуб «Крапля» Світлани Сарасваті, щоб вберегти своє психічне здоров’я, для кожної людини зараз надважливо ділитися своїми проблемами з іншими.

– Вкрай важливо, щоб людина не лишалася на самоті зі своїми важкими переживаннями. «Розповідаючи про свої почуття, ми розуміємо, що те ж саме відбувається у житті інших. Обмін досвідом дає можливість знизити особисту значущість травматичних подій. Це реально допомагає пережити психологічну травму», – зазначила психологиня.

До груп психологічної підтримки долучились багато вимушених переселенців, які через війну залишили свої домівки.

– Ми виїжджали з родиною з-під обстрілів, як і багато інших переселенців. Я прийшла в групу, тому що мені потрібно пережити ці негативні почуття, щоб вони не висіли в моїй душі мертвим вантажем. Коли береш участь у таких зустрічах, коли можеш висловити, що наболіло, поскаржитися – це завжди допомагає. На групах ми бачимо, що є люди, які вже пережили подібні речі, а інші успішно просуваються в цьому напрямку, справляються зі своїми проблемами. І відчуваємо, що і ми зможемо, – поділилась Світлана Єсіонова, яка евакуювалась зі Слов’янська Донецької області.

Також групи підтримки працюють щотижнево для дітей, підлітків, батьків та освітян. Цей напрямок координують психологи, які пройшли фахове навчання в межах проєкту «Поруч» за програмою: «Групи підтримки для батьків та дітей «Поруч», що реалізуються Представництвом Дитячого фонду ООН (UNICEF)в Україні.

Під час цих зустрічей учасники навчаються спеціальних практик «емоційного зцілення», їм пояснюють, як заспокоїтись попри небезпечні обставини, як подолати страх і тривогу. Такі психологічні техніки особливо ефективні для дітей, які пережили бомбардування та бачили жахливі речі, що несе війна.

Пресслужба Жмеринського «Гончаренко-центру»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені