Цікавилась історією, а стала лікарем

Алла Віталіївна Корнієнко – лікар  кардіологічного  відділення інтенсивної терапії для хворих із порушеннями ритму серця Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології.

 Знаний нині кардіолог, вона  народилася  у селі Флорино на Бершадщині. Батько її, Віталій Йосипович, був керівником хлібозаводу, згодом – побуткомбінату міста; мати – Лариса Петрівна – працювала товарознавцем райспоживспілки.

Алла з дитинства захоплювалася історією, минувшиною рідного краю. Інтерес школярів до предмета прищепив тоді ще молодий учитель, випускник Одеського університету Олександр Іванович Лобода. 

Однак, коли мова зайшла про вибір професії, то вирішальну роль у захопленні дівчини медициною відіграла рідна тітка Алли,  відома в регіоні лікарка Валентина Петрівна Довгань. 

Тож закінчивши  9 класів  міської школи №1,  дівчина стала студенткою медучилища. Згодом  закінчила Вінницький медуніверситет імені М. Пирогова й отримала направлення у Вінницьку обласну станцію переливання крові на посаду лікаря-терапевта, де пізніше стала завідувачкою відділу.

Через деякий час її,  лікарці вищої категорії, запропонували перейти на роботу  до відділення інтенсивної терапії для хворих із порушенням серцевого ритму Вінницького кардіоцентру.

Лікарка-кардіолог Алла Корнієнко  і тут стала авторитетним спеціалістом, здобула повагу колег і пацієнтів. Нині кардіологічне відділення з порушення ритму серця очолює висококваліфікований кардіолог-хірург Володимир Васильович  Распутін.

До складу колективу входять висококваліфіковані фахівці   С.А. Босенко,  К.Д. Дмітрієв,  О.В. Ковальчук,  А.В. Корнієнко,  М.М. Закревська, В.В. Лазарчук, С.І. Панасюк, О.А. Панібратюк, К.Я. Пейко, В.В. Ролік,  І.М. Скульська, Ю.М. Смерека, Л.І. Сокур, А.В. Соломончук, С.В.  Соломончук. Науковий підхід забезпечує доктор медичних наук, професор В.П. Іванов.

Лікарі відділення надають необхідну допомогу хворим на гострий коронарний синдром, гіпертонію, порушення серцевого ритму; здійснюють діагностику, консультують госпіталізованих хворих, проводять інтенсивну терапію, готують до операцій.

Для проведення складних операцій на відкритому серці запрошують професорів з інституту Амосова міста Києва. Спеціалісти відділення підтримують зв’язки з районними лікарнями Вінниччини, надають консультації з лікування пацієнтів на місцях.

 Мені приємно, що моя колишня учениця Алла Корнієнко стала висококваліфікованим спеціалістом і  підтримує дружні стосунки з колегами-земляками з Бершаді. Адже Бершадська окружна лікарня –  одна з кращих у Гайсинському районі, у цьому велика заслуга її керівників: Лілії Іванівни Брикулі, Івана Григоровича Пікули та високопрофесійного колективу медиків.

Профільну медичну допомогу в лікуванні серця наші земляки можуть отримати в згаданому  Центрі.  За час мого перебування в лікарні тільки з Бершаді чималій кількості пацієнтів встановлено артеріальний клапан, кардіостимулятор, проведено коронографію,  відновлено ритм роботи серця. 

  …Нині, коли триває війна, у відділення поступає багато людей, які змушені покидати свої міста і села. Щоденно лікарі здійснюють декілька операцій.

Так, особисто В.В. Распутін зі своєю бригадою робить до двох операцій, інколи працюють до першої години ночі. 

Я був свідком, як привезли чоловіка з міста Ізюм, якому розпочали операцію в Києві, а закінчували у Вінниці. Пацієнти з нашої громади  просили мене подякувати лікарям і всьому медичному персоналу відділення за чуйність та професійну майстерність.

Дорогі наші лікарі та всі медичні працівники! За кілька днів  ваше професійне свято. У цей день ми бажаємо, щоб у вашому житті було більше щастя, радості! Щоб усі пацієнти видужували швидше! Щоб не виникали труднощі в житті та на роботі! Щоб Україна, нарешті, звільнилася від ворога й настав мир. Шановні лікарі! Дякуємо, що ви є у нас, і ми  завжди можемо звернутися до вас  за допомогою. Зі святом вас!

Григорій ПОГОНЧИК,

член Національної  спілки журналістів України,

 почесний краєзнавець України,

лауреат премій  Верховної Ради України,

 імені Василя Думанського.

На знімках:  А. В. Корнієнко, В.В. Распутін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені