Буряк хоче солоненького

Багато господарів знають, що незвичайний спосіб поливу дозволяє змінити смак буряка в кращий бік: овоч стане більш солодким.Такий ефект вийде, якщо поливати буряк солоною водою. Здавалося б, хлорид натрію ніяк не може сприяти збільшенню «цукристості» коренеплоду. Однак досвідчені городники запевняють: продукт дійсно стане значно солодшим. Втім, і потрібно бути дуже обережними. Навіть невелика помилка в дозуванні може призвести до втрати врожаю.

Відомо, що буряк досить швидко вбирає поживні речовини, що потрапили в ґрунтовий покрив шляхом поливу. Якщо додати у воду кухонну сіль, то її компоненти також потраплять у плід.

Не варто забувати, що однією з головних складових частин кристалоподібного харчового компонента є натрій. Цей вкрай необхідний для буряка хімічний елемент міститься в ґрунті у невеликій кількості. Виправити цю ситуацію можна саме шляхом «солоного» поливу.

Для створення рідини для поливу в 10 літрів простої води потрібно додати столову ложку кухонної солі. Такої кількості буде цілком достатньо для поливу одного квадратного метра бурякової грядки. Для того, щоб буряк був солодким,  потрібно поливати розчином під корінь. А щоб не травмувати коренеплід концентрованим засобом, грунт під рослинами попередньо проливають  чистою водою.

Щоб підгодівля була максимально ефективною, рекомендується використовувати звичайну кам’яну сіль, без добавки йоду. Крім сольової підгодівлі, рекомендується удобрювати буряк й іншими мінеральними добавками. Чергуйте внесення мінеральних добавок і сольової підгодівлі, витримуючи інтервал між ними в 2 тижні.

Щороку міняйте територію для вирощування буряка, щоб не зіпсувати склад грунту. У наступному році на місці буряка посадіть моркву – вона здатна нейтралізувати залишки солі  в грунті. Таким чином, регулярні сольові підгодівлі для буряка дуже корисні. І  дотримуючись всіх рекомендацій,  ваш буряк  неодмінно посолодшає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені