Школа вже без Пушкіна і троянди на згадку…

На 113-й  день військової агресії росії проти України Копайгородський заклад загальної середньої освіти позбувся у своїй повній назві імені російського поета О. С. Пушкіна. Так, нарешті, визначилися голосуванням на 19 позачерговій сесії депутати Копайгородської селищної ради, врахувавши клопотання директора навчального закладу Володимира Науменка на основі рішення педради школи.  Достеменно невідомо, чому ці зміни відтягували аж дотепер, але громада сприйняла їх позитивно…

Особливо зрадів 87-річний житель села Шипинки, колишній головний інженер місцевого радгоспу Анатолій Андрійович Таєнчук, який ще шість років тому піднімав у ЗМІ питання про  перейменування Копайгородської школи. Він пропонував замість Пушкіна назвати її ім’ям Адама Легкого, колишнього директора господарства, який разом з тодішнім керівником педколективу Іваном Войцехівським доклав багато зусиль до появи нової школи в селищі.

Від настирливого пенсіонера відмахувалися на всіх рівнях влади, мовляв, Пушкін у Копайгороді нікому не заважає… І Анатолій Таєнчук здався: «У мене вже немає сили воювати проти глухої стіни…» – сказав він.

Але часи змінилися – тепер вже стало нагальною потребою викидати все руське з нашої історії, віддаючи належне героїчному українському спротиву… З 1937 року Копайгородська школа носила ім’я Пушкіна. Вона тоді увійшла до п’ятірки кращих шкіл України, її нагородили набором духових інструментів і «зобов’язали» звеличувати ім’я російського поета. З того часу відбулося понад вісімдесят випусків, з її стін вийшли в самостійне доросле життя більше чотирьох з половиною тисяч юнаків і дівчат…

  • –                       Як би ми того не хотіли, але дев’ятнадцять цьогорічних наших випускників ще отримають свідоцтво про повну загальну середню освіту із зазначенням у ньому імені Пушкіна, а наступні покоління вже навчатимуться в Комунальному закладі «Копайгородський ліцей», – каже Володимир Науменко.  – На знак віри в нашу перемогу і вдячності рідній школі вихованці класного керівника Любові Володимирівни Репінської висадили днями на внутрішньому подвір’ї навчального закладу трояндові кущі, які символізуватимуть красу і велич рідної землі.

Віктор Зеленюк.

Копайгородська громада Фото Наталії Кицюк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені