72 роки разом

 Вінницька пара стала рекордсменами за найтриваліший шлюб

Шлюб вінничан Миколи та Єлизавети Макаренків став найтривалішим в Україні. Це зафіксували представники Книги рекордів України. Пара, яка має 72 роки подружнього життя, поділилася секретами щастя та шлюбного довголіття.

Про це йдеться в матеріалі ТСН.

Єлизавета Григорівна нині знову молода і чепурить свого нареченого. І хоча це не річниця весілля, але день для родини не менш знаковий. Адже Єлизавета Григорівна та Микола Степанович стали сімейними рекордсменами.

– Подала документи, отримала експертне рішення – і ось мої батьки рекордсмени: 72 роки і 6 місяців, – каже донька Тетяна Макаренко.

Найтриваліший в Україні шлюб зафіксували представники Книги рекордів України. Зробили це у війну не випадково:

– Зараз можна почути, що подружня пара не витримала випробування війною, іноді пари не витримують життя в розлуці, це дуже прикро, і ми хотіли цим рекордом показати справжні почуття. Ще в 49 році Макаренки взяли шлюб і жодного разу не розлучались, тож нехай цей рекорд буде прикладом для всіх пар, – каже керівник Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова.

День знайомства Єлизавета Григорівна пам’ятає, як зараз. Високий бойовий льотчик запросив її на танці і одразу сказав сокровенні слова. Молода Ліза повірила Миколі і жодного разу не пошкодувала.

– Він зі мною танцював, і я пам’ятаю, що він мені сказав: «Я тебе кохаю». В перший день. Я засміялася, – розповідає жінка.

Йому сто, їй дев’яносто два. У житті кажуть було різне, але жодного разу розлучатись навіть не думали. Єдине, про що досі сперечаються – це хто кого більше кохає.

Приклад з пари рекордсменів беруть діти, онуки і навіть правнуки. Обіцяють дослухатися до всіх порад.

– Бабуся каже, що слухайся дружину. Бо я теж бачу, як дідусь до бабусі прислухається. Питає: «Лізуня, можна мені сьогодні чарочку випити?». «Ні. Сьогодні не можна». Він беззаперечно каже «добре», – каже онук Максим.

– Ось такі вони в мене люди, один і другий, вони як два крила у птаха. Завжди разом. «Лізуня, я тебе кохаю», «Коля, ти мій дорогий». Турбота, довіра, вірність – ось це і є три кити чи навіть більше цих китів, на якому це тримається, – каже донька Тетяна. Диплом із родинним рекордом у Макаренків тепер висітиме на почесному місці серед картин. Рідні сподіваються, що згодом біля нього з’явиться ще один – коли Єлизавета та Микола відзначать своє дубове весілля – 80 років у шлюбі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені