Догляд і гігієна, що не дадуть очам хворіти

Поради індійської медицини аюрведи

Яким має бути щоденний догляд за очима, аби вони не хворіли? Для цього аюрведа рекомендує прості, ефективні процедури.

Так, зранку чудово омивати очі прохолодною водою, можна робити легкий душ для очей: кліпати, розплющуючи очі під час вмивання, й таким чином на слизову оболонку потрапляє вода, очищаючи та охолоджуючи її.

Інший спосіб збалансування енергії вогню – на кілька хвилин набрати в рот води кімнатної температури, по мірі її нагрівання випльовувати й набирати нової. Цей метод охолодження особливо корисний після обіду. Адже після трапези частина енергії, отриманої від їжі, йде на тепло, інша – на підтримання будови тіла. Отож у цей час збільшується жар в органах, якими керує вогонь, зокрема, в очах, котрі за надміру вогню в тілі починають червоніти, з’являються червоні дрібненькі судинки. Прохолодна ж вода в роті стає таким собі запобіжником і не дає теплу перегріти очі, знімає почервоніння, спричинене цим.

Зараз багато людей подовгу працюють перед моніторами, зблизька слідкують за новинами з телевізорів і телефонів. Тому очі втрачають силу, з’являється сухість, важкість, почервоніння. Тут знову ж допоможе охолодження. Для цього ватні диски слід змочити у воді та покласти на повіки на 5-7 хвилин, також добре накладати кружальця огірка. Для охолодження та зволоження в гарячу пору року слід пити багато води кімнатної температури.  По кілька ковтків щопівгодини. 

Людям, які тривалий час дивляться в монітор, щоб не втратити зір, важливо дотримуватися правила двадцяти: 20 хвилин за монітором, 20 секунд – дивитися в далечінь, 20 секунд – заплющити очі й відпочити. Це знімає напруження з очей, розслабляє їх.

Також дуже добре кілька разів протягом дня робити пальмінг. Для цього слід потерти долоні рук одна об одну, щоб стали гарячими, та покласти центр долонь на очі, а пальці – на лоб. Тримати від 3 хвилин. Так в очах спадає надмірне напруження м’язів, які утримують очне яблуко. Темнота та тепло заспокійливо й зігріваюче впливають на сітківку, сприяючи підтриманню та відновленню всіх функцій ока.

Дуже корисний масаж очей. Навколо очей є так звані біологічно активні зони, або марми. Стимулюючи їх, людина покращує потік енергії, крово-  та  лімфообіг очей, а отже запобігає прогресуванню багатьох недуг. Важливі точки містяться з внутрішньої частини очей з обох боків біля основи перенісся. Ці дві точки масажують вказівним і великим пальцями, дещо затискуючи та відпускаючи натиск. Тиск має бути помірним і комфортним. Після того слід зробити масаж від внутрішньої частини ока по ходу брів до скронь та під очима.  Таким чином, стимулюючи всі біологічно активні зони, ми знімаємо напруження очей, стимулюємо функцію ока.

Дуже хороша практика для збереження функції очей – тратака. Для неї потрібне живе полум’я свічки. Процедуру проводять у час сутінок чи в затемненій кімнаті. Слід розмістити запалену свічку на рівні очей на відстані метра й спостерігати полум’я, кілька хвилин не моргаючи. При цьому можуть текти сльози, й це сприятиме очищенню тканин ока, наповненню його енергією та теплом.  Ця процедура особливо корисна людям за 50-60 років, в яких падає вогняна енергія в очах, на тлі чого розвиваються різноманітні недуги.

Світлана Авраменко, спеціаліст з аюрведи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені