Коли прийде зима

Я сподіваюсь, ви вже встигли підготуватись до зими?

А якщо ні, то нагадаю про можливі перебої з електрикою та газом (якщо не пощастить, то це може статись одночасно). І, як мінімум, сезон опалення почнеться із запізненням.

Тож обов’язково купуйте ліхтар, робіть запаси батарейок (краще акумулятори)  чи придбайте гасову лампу.

Також подумайте про те, як ви будете і що саме готувати, коли не стане світла чи газу. Тут вам у нагоді можуть стати туристична пічка, металевий посуд, термоси, хімічні нагрівачі, сухий спирт тощо.

Теплі речі, мінімальний запас ліків та харчів, які не псуються без зберігання в холодильнику та потребують мінімальної (а краще не потребують) термічної обробки. Особливо згущене молоко, борошно, дріжджі, рибні та курячі консерви, несолодкі галети та м’ятні цукерки.

Також проведіть тренування в своїй родині – один вечір просто посидіть без світла та газу і подивіться, що саме вам потрібне в першу чергу.

Також зауважте, якщо пропаде струм, то, скоріше за все, не буде і мобільного зв’язку та інтернету – враховуйте це, коли кудись їдете (мапи офлайн чи друковані), а також попередьте близьких про те, як себе поводити, коли не буде контакту.

Також перепишіть важливі для вас телефонні номери на паперовий носій, бо без світла можете втратити доступ до контактів у своєму телефоні.

Мало не забув – якщо ви мешканець багатоповерхового будинку старого фонду, то обов’язково майте під рукою порошковий вогнегасник та маски від чаду та диму, бо через навантаження на електромережу, а також спроби сусідів обігріватися газом – можливі різні ситуації.

P.S. Це мінімум того, що ви повинні зробити перед зимовим / найтяжчим періодом. Часу залишилось дуже мало. Бережіть себе та своїх близьких.

Ділан МАЛЯСОВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені