«Маестро»… від юних музикантів

В одному з попередніх номерів «Вінниччини» було надруковано невеличке повідомлення про те, що колектив Зразкового дитячого духового оркестру Браїлівського будинку культури під керівництвом Віталія Тодосюка збирає кошти на підтримку ЗСУ. На той час у скриньці  «Збір для армії» вже було 30 тисяч гривень, а на момент підготовки цього матеріалу вона поповнилася ще на 223 тисячі гривень. Два останніх виступи пройшли в селі Ярошенка та місті Бар.

Задля ширшої та повнішої інформації я телефоном поспілкувався з Віталієм Тодосюком.

  • Розпочинаючи цей незвичний мистецький захід 18 червня виступом в рідному селі, ми поставили перед собою мету – зібрати стільки грошей, щоб їх вистачило на придбання легкового автомобіля високої прохідності для українських воїнів на передовій, – розповідає Віталій Васильович. – За п’ять тижнів ми провели вісім благодійних виступів у Жмеринці, Вінниці, Шаргороді, Бару, Гнівані, Літині. Місця для виступів спеціально обирали людні – суботні та недільні площі біля ринків. А поголос про наше благодійне турне біг «попереду паровоза», хоча з точки зору безпеки ми не робили ніяких анонсів і зумисно не вказували час початку концертів під відкритим небом…

І ось настав той хвилюючий момент, коли можна було сказати: «Ми зробили те, що задумали!». 20 липня автомобіль «Нива», який учасники колективу назвали «Маестро», було урочисто передано на службу Збройним Силам України. Я та голова Спілки учасників АТО та волонтерів Микола Окаєвич вручили документи та ключі від автомобіля односельчанину Олександру Музиці, який доставив його в розташування військового підрозділу для виконання бойових завдань.

Окрім автомобіля «Нива», музиканти придбали ще два газові пальники, три сонячні батареї, газовий генератор, а також було перераховано кошти воїнам-односельчанам, які перебувають безпосередньо в зоні бойових дій для доукомплектування господарсько-матеріальних засобів. Також ми долучилися коштами до придбання тепловізора. А загалом розпорядником всіх зібраних грошей ми визначили Миколу Окаєвича з правом подальшого їх використання для ЗСУ.  Зупинятися на досягнутому юні музиканти не збираються. Вони й надалі будуть займатися благодійною діяльністю…

Щодо організації поїздок, то велику допомогу в забезпеченні транспортом надають батьки учасників оркестру та адміністрація Браїлівського Свято-Троїцького монастиря.

В репертуарі оркестру переважно патріотичні твори та пісні брата керівника оркестру, відмінника освіти України, вчителя музики місцевої гімназії,  самодіяльного композитора Леоніда Тодосюка, який також є членом музичного колективу і виступає разом із молодими виконавцями. А Віталій Васильович Тодосюк має сорок років трудового стажу у сфері культури, з яких двадцять шість з половиною завідував будинком культури Браїлівського цукрокомбінату. Його сини Юрій та Володимир служать зараз у ЗСУ.

Ще до початку повномасштабної російської агресії проти України  Зразковий дитячий духовий оркестр постійно відвідував із концертним репертуаром поранених бійців у Вінницькому клінічному центрі та військовому шпиталі.

Оркестр був створений в 2011 році за ініціативою Віталія Тодосюка на базі Браїлівської школи І-ІІІ ступенів ім. В. Забаштанського. Звання «зразкового» отримав у 2013 році і тричі після того підтверджував його на міжрегіональних фестивалях. Свого часу колектив брав участь у святкуванні Міжнародного дня захисту дітей у Києві, у театралізованому святі «Театр на городі»  і був призером двох фестивалів «Українського борщу». 

 У його складі – юні музиканти віком від шести до вісімнадцяти років.  Кожного року склад оркестру змінюється та поповнюється новими учасниками. Багато з них обрали музику професією свого життя і продовжили навчання в музичних навчальних закладах.

Віктор Зеленюк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені