Плюс ще один «аварійний» дзвінок – мінус 37,5 тисячі доларів…

Звісно, він прозвучав уночі, коли спросоння 23-річній жінці голос затятого рецидивіста чомусь видається переляканим голосом найближчого, тобто свого чоловіка, якого тоді не було вдома. Вже сама звістка про нібито скоєну ним у Вінниці смертельну «аварію» і потребу великої суми грошей мала б насторожити потенційну жертву з Бершадської територіальної громади Гайсинського району, й об’єкту «психічної атаки» годилося б одразу ж послати незваного співбесідника вслід за російським кораблем. Але потерпіла враз зібрала 37,5 тисячі доларів і понесла на автобусну зупинку – туди, куди спрямував шахрай, який так уміло прикинувся її судженим.

За деякими даними, вона чекала зловмисника з годину. Невже за цей час не виникло бажання спробувати «перепровірити» чоловіка і наявність новоспеченої проблеми? Невже переляк так надовго блокує здоровий глузд? Втім наша газета не втомлюється писати: якщо лунає вночі дзвінок про смертельну аварію і гроші – це лише працюють шахраї! Знаю, що наші постійні читачі вже реагують на таку «тривогу» належним чином, навіть близькі люди розповідали мені конкретні випадки, і про це вже писав не раз. Тому виходить, що наші, може, комусь і надокучливі старання, немарні…

Коли ж вранці після повернення глави сімейства став зрозумілим факт шахрайства, потерпілі одразу ж звернулись до поліції. Добре хоч, що жінка, наскільки могла, роздивилась шахрая, його машину і видала розшуку чимало корисної інформації. Це й дозволило правоохоронцям оперативно «перетрясти архіви» і вийти на слід недружного із законом 35-річного мешканця м. Ямпіль Могилів-Подільського району. Орієнтування на його затримання направили всім сусіднім колегам. Невдовзі й авто Honda, на якому підозрюваний пересувався разом із дружиною і дитиною, зупинили у встановленому законом порядку. Але, як стверджують правоохоронці, зловмисник не лише вирішив тікати, а й поїхав на людей у погонах (невже, Господи прости, вирішив скористатися наявним у машині «живим щитом»?). Вони зробили попереджувальні постріли вгору і кинулись переслідувати втікача.

Виявилось, надалі в селі Качанівка Ямпільської громади водій машину залишив, а хто нею далі кермував, на загал не вказано. Логічно виходить, що дружина? Затримали ж ту машину в Городківській громаді Тульчинського району. А самого зловмисника за підтримки підрозділу КОРД упіймали в качанівських лісах. Це вдалося зробити за кілька годин.

Порушено кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 КК України (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах). За такий злочин передбачено покарання до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна. Також відкрито кримінальне провадження за ст. 348 КК України (посягання на життя працівника правоохоронних органів, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця), яка передбачає довічне позбавлення волі.

Микола КАВУН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені