Жив як Герой і загинув Героєм…

Мені не випало бути особисто знайомим з Костянтином Васюком, але я знав, що він зять Галини Пашкової (Паламарчук) – родички і землячки моєї дружини…  І ще я знав, що це була неординарна особистість, людина великого серця й доброї душі, яка не шкодувала себе заради вільної та незалежної рідної України… Він був справжнім патріотом, який залишив свій помітний слід у сучасній історії держави… Він жив як Герой і загинув Героєм…     

У ніч на 24 серпня між Миколаєвом та Херсоном на полі бою загинув екс-очільник Калинівської РДА Костянтин Васюк.

За повідомленням Калинівської міськради, з перших днів війни Костянтин Васюк взяв у руки зброю та став на захист Вітчизни. Спочатку боронив Україну на Сході, був учасником АТО. Продовжив боротьбу за рідну землю після повномасштабного вторгнення російських окупантів на територію України.

Був поранений, однак не склав зброю, а після одужання знову повернувся до бойових побратимів…

  • Впродовж усього життя Костянтин Васюк завжди був щирим патріотом та борцем за справедливість. Загиблий був активним громадським діячем, учасником Революції гідності, комендантом Вінницької облдержадміністрації, – йдеться у повідомленні. – У 2014 році Костянтин Васюк очолив Калинівську райдержадміністрацію. Після складання повноважень голови РДА був мобілізований до війська. Служив у окремому 308 інженерно-саперному батальйоні, був заступником командира батальйону з роботи із особовим складом.

Костянтина Васюка неодноразово обирали депутатом міської та районної рад. Він був членом виконавчого комітету Калинівської міської ради.

За відважну службу Костянтина Васюка нагородили відзнакою Міністерства оборони України «Знак пошани». Також він разом із сином-Героєм Костянтином Васюком був нагороджений відзнакою «За заслуги перед Вінниччиною».

Костянтин Васюк усе своє життя боровся за незалежність та свободу України, і його життя обірвалося у День Незалежності.

У Героя залишилися дружина, син та дві донечки.

А ось рядки співчуття й спогадів із соцмережі про Костянтина Васюка.

Юлія Таранюк: «Костю, дорогий, рідний наш, як же так?! Ти ж був нашим провідником свободівських ідей, ти ж тримав калинівський стрій, ти ж вигострював справедливу ненависть і відомству ворогові в наших рядах! Ти тримав знамено Незалежности серед свідомих і несвідомих калинівчан!

Костю, «над мужністю ридати не пристало», але ми плачемо у цей день. Гірко плачемо. Плачемо разом з твоєю родиною… Костю, це завдяки тобі на моєму балконі незалежно майорить прапор України.

Дякую тобі, Костю. Костю, Костю, а хто донечок-дівчаток до вінця вестиме?»

Олена Білоус: «Кілька годин не могла зібрати розірвані клапті серця, щоб написати ці слова… Костя загинув у День Незалежності України, боронячи цю саму Незалежність… Не вірю, що не зможу більше запитати «Як ти, Костю?» і отримати у відповідь – «Дякую, все добре, Оленко» з неповторною твоєю усмішкою…

Громадянин, націоналіст, вірний побратим, батько, друг, людина совісті, честі і чину… Дякую, що був, є і будеш у наших серцях навічно…

Честь, Воїне! Юлечко і родино, прийміть співчуття нашій спільній втраті…». 

Богдан Галайко:  «Болюча звістка в День відновлення Незалежності України… На фронті загинув мій побратим і близький друг Костянтин Васюк.

Костя був справжнім… Справжній друг, чоловік, батько, брат… Справжній пасіонарій та лідер. Справжній свободівець. Справжній українець, для якого гасло «Україна понад усе» не було лише словами, а завжди наповнювалось вчинками.

Завжди в перших лавах. Активний учасник Помаранчевої революції та Революції Гідності. Безпосередній творець «ленінопаду» на Вінниччині.

З початком російсько-української війни у 2014 році одразу зголошується до лав української армії. Службу проходить в інженерно-саперному батальйоні, згодом став заступником командира бригади.

Успішний підприємець та меценат. Навіть трішки побував у статусі держслужбовця – після Революції Гідності очолив Калинівську РДА.

Чесність, гідність, справедливість, доброзичливість, бажання першим прийти на допомогу у важку хвилину були його життєвими чеснотами.

Впродовж останніх півроку служив у десантно-штурмовій бригаді. Спочатку у 95 бригаді, а згодом у 46. Брав участь у звільненні Макарова на Київщині від рашистів, був поранений, отримав контузію… На жаль, клята війна забирає найкращих.

Щирі співчуття Васюк Юлії та дітям… Вам є ким пишатись, водночас розумію і розділяю біль нашої втрати…

Вічна пам’ять та слава Герою України Васюку Костянтину Івановичу!»

Підготував Віктор Зеленюк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені