«Руками ветеранів збудована Україна, яка викликає заздрість у ворогів»

З нагоди Дня Незалежності за ініціативи Вінницької обласної організації ветеранів України, Вінницької обласної асоціації ветеранів силових структур України та обласної наукової універсальної бібліотеки відбувся круглий стіл на тему «Незалежність України: досягнення та перспективи». Учасники обговорили багатовікову історію українського державотворення, Акт проголошення Незалежності України як визначну подію історичного значення, також реалії сьогодення – війну, героїзм, патріотизм, волонтерство.

– Круглий стіл відбувся в емоційній, урочистій, дружній атмосфері. З огляду на ситуацію провели його в надійному сховищі бібліотеки. На початку вшанували пам’ять всіх загиблих борців за Незалежність України хвилиною мовчання, – розповів перший заступник голови обласної організації ветеранів України Петро Бойко. – У режимі онлайн були підключені близько сотні учасників: представники територіальних громад Вінниччини, районні, міські та первинні осередки організації ветеранів, курсанти Харківського національного університету МВС, які перебувають у Вінниці, військовослужбовці частини 3008 Національної Гвардії України…

Від організаторів з вітальним словом виступили директор обласної наукової бібліотеки Лариса Сеник та голова обласної організації ветеранів Володимир Мазур. Історичні етапи тисячолітньої боротьби українського народу за свою свободу і державність висвітлив доктор історичних наук, професор, директор Державного архіву області Юрій Легун. На важливій ролі прогресивного і креативного студентства, яке опановує науку, аби в майбутньому розбудовувати Україну, наголосила голова постійної комісії облради з питань освіти, релігії, культури, молоді та спорту, директор Торгово-економічного інституту, доктор економічних наук Наталя Замкова. Про новий патріотичний менталітет молодого покоління, також про допомогу іноземних партнерів і розбудову української економіки говорила голова постійної комісії облради з питань правової політики, регламенту, депутатської діяльності, доктор юридичних наук Олена Мілієнко.

Виступ регіонального представника Нацради з питань телебачення та радіомовлення Вадима Мазурика був присвячений інформаційній боротьбі, яку, на його думку, Україна сьогодні виграє, також важливій ролі ЗМІ та необхідності вміти відрізняти фейки від правди… Участь у розмові взяли також голова Федерації профспілок Вінницької області Микола Колесник, кандидат історичних наук, доцент ВДПУ ім. М. Коцюбинського Павло Кравченко, регіональний представник Інституту національної пам’яті України Богдан Галайко, голова Координаційної ради з питань молодіжної політики при Вінницькій обласній раді Ірина Лозова.

– Обласна організація ветеранів України спільно з бібліотекою традиційно і системно проводять заходи до пам’ятних дат історії нашої держави, – продовжує Петро Бойко. – Наша ветеранська організація в області об’єднує близько 400 тис. ветеранів усіх рівнів, і саме ми, ветерани старших поколінь, маємо моральне право згадати історію, передати молодому поколінню естафету боротьби українського народу за Незалежність, передати патріотичний дух, стати осередком акумулювання громадської думки, вести роз’яснювальну роботу. Цей напрям будемо продовжувати, плануємо заходи до Дня захисника України і Дня Українського козацтва, до Дня людей похилого віку тощо. Адже саме руками ветеранів, їхніми зусиллями побудована така Україна, яка викликає заздрість у ворогів, бо вони бачать, що ми живемо краще, ми працьовиті, миролюбні, ми історично європейці, ми незалежні…

Також із нагоди Дня Незалежності члени президії Вінницької обласної організації ветеранів поклали квіти до меморіалу на майдані Небесної Сотні, вшанувавши пам’ять загиблих за волю України.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені