Стихла пісня, спинилося серце

На 66 році обірвалося життя відомого митця і громадського діяча Андрія Сенченка – колишнього артиста театру «Ромен», засновника шоу-театру «Шатро», поета, композитора, співака і волонтера, голови Вінницького регіонального центру культури та мистецтва циганського народу «Девлеса, ромале!».

Андрій Вікторович Сенченко народився 7 лютого 1957 р. в Мурманській області у сім’ї військовослужбовця. Свою творчу кар’єру розпочав у 1989 році співаком у Вінницькій обласній філармонії. Був серед переможців Всеукраїнського фестивалю «Червона рута». У 1995-1997 роках працював у Московському державному музично-драматичному театрі «Ромен» під керівництвом знаменитого Миколи Сліченка.

Повернувшись до Вінниці, Андрій Сенченко заснував циганський шоу-театр «Шатро», на базі якого у 2001 році було створено Вінницький регіональний центр культури та мистецтва циганського народу «Девлеса, ромале!» («З богом, цигани!»).

У 2002 році на сцені з’явився дует Наталі та Андрія Сенченків, який брав участь у всеукраїнських та обласних фестивалях. Пані Наталя є авторкою багатьох текстів пісень, які виконувало подружжя. А ще вони разом співали в церковному хорі.

За авторський альбом пісень козацької тематики Андрій Сенченко нагороджений орденом «Честь, Віра і Слава» Міжнарожного союзу козацтва. Згодом створив альбом «Вінницький батальйон» – збірку лірико-патріотичних пісень на слова різних авторів, присвячену захисникам України. Із 2014 року дует Сенченків виступав з благодійними концертами перед військовослужбовцями на передовій, у військових частинах та шпиталях.

«Вітчим разом з моєю мамою, Наталією Сенченко, багато разів виступав з концертами перед нашими військовими в умовно мирний час у військових частинах Вінниччини і в зоні АТО/ООС, зокрема, в Маріуполі перед українськими героїчними морпіхами, – написав у соцмережах син Наталії Сенченко Юрій Нємов. – Андрій Вікторович був надзвичайно тактовною, неконфліктною і миролюбною людиною, попри службу в юності в розвідці спецназу повітряно-десантних військ. Протягом життя друком вийшло три книги за його авторством і декілька аудіоальбомів з піснями українською, російською і ромською мовами. Був учасником телепередач на місцевому і загальнонаціональному рівнях… З творчим доробком мого другого батька можна ознайомитися на їх із мамою ютуб-каналі «AndoShatro».

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені