Отруїлись грибами двоє дітей

Гайсинське районне управління ГУНП у Вінницькій області за процесуального керівництва Гайсинської окружної прокуратури повідомило жительці району про підозру в злісному невиконанні нею встановлених законом обов’язків з догляду за дитиною, що спричинило важкі наслідки (ст. 166 КК України).

Жінка назбирала в лісі грибів, серед яких виявились і смертельно отруйні. Приготувавши їх, дала дітям віком 4 і 12 років. Коли їм стало зле, не звернулась одразу ж за кваліфікованою медичною допомогою, а намагалась лікувати самотужки. І навіть коли дітвора вже потрапила до лікарні, не розповіла про споживання ними грибів, хоча це необхідно було сказати в першу чергу. Дорогоцінний час втрачено, обоє потерпілі померли.

У разі доведення вини жінки їй загрожує від двох до п’яти років обмеження чи позбавлення волі. Але хіба може бути страшнішою кара, ніж втрата двох рідних малюків?

Наприкінці серпня люди масово збирали маремухи. Але ці гриби можна класти до кошиків лише досвідченим грибникам. Якщо під зірваною шкіркою на шапці і в місці ушкодження ніжки шкідниками повністю відсутні рожевуваті відтінки, такий гриб не береться!

Вкотре повторюсь, що найстрашнішим грибом залишається бліда поганка (мухомор зелений), яка росте із широкої «панчішки», має кільце під шапкою, білі пластинки, а зверху може бути від брудно-білого до «бронзового» кольору. І не поспішайте зрізати гриби ножиком, а краще викручуйте їх – тоді оту смертоносну «панчішку» неодмінно побачите.

Микола КАВУН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені