День ветерана відзначили цікаво й нестандартно

1 жовтня у світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, а в Україні також – День ветерана. Це ще один привід нагадати державі та суспільству про необхідність шанувати найповажніших співгромадян, створювати належні умови соціального захисту для пенсіонерів та інвалідів.

Активні учасники обласної організації ветеранів України відзначили цей день нестандартно і з користю – відвідали Національний музей-садибу М. Пирогова.

– Нещодавно виповнилося 75 років з дня заснування музею-садиби Миколи Пирогова та 25-річчя надання йому статусу національного, – розповів перший заступник голови обласної організації ветеранів України Петро Бойко. – Генеральний директор музею Олександр Феодосійович Турський – член нашої організації, наш побратим, полковник, колишній військовий. Від обласної організації ветеранів ми вручили подяку йому і колективу музею за велику культурологічну роботу, за пропаганду знань, гуманізму і доброти, які проявляв свого часу Пирогов. Під час екскурсії відвідали усипальницю, ознайомилися з експозицією. Особливо детально зупинилися на періоді Російсько-турецької війни, під час якої Микола Пирогов започаткував військово-польову хірургію, запроваджував використання гіпсової пов’язки, знеболювання тощо. Була проведена історична паралель: ту війну Росія програла і цю програє, тому що ми боремося за правду, за свою землю, за свій народ, за свою історію…

Також в актовій залі музею учасники заходу обговорили бачення подальшої роботи ветеранських громадських організацій в умовах війни, наголосивши, що ветерани не залишаються осторонь проблем, які є в державі, тому активізують національно-патріотичне виховання та беруть активну участь у волонтерській діяльності.

«Безмежна вдячність вам, дорогі представники старшого покоління, за допомогу нашим воїнам, за безцінні знання та слушні поради, за готовність підтримати та допомогти, за гідний приклад для наслідування. З нагоди Дня ветерана бажаємо усім міцного здоров’я, добра, миру та злагоди у ваших душах. Нехай родинний теплий вогних завжди зігріває ваші серця! Слава Україні! Героям слава!», – йдеться, зокрема, у зверненні, яке від імені президії оголосив голова обласної ради організації ветеранів України генерал-майор у відставці Володимир Мазур.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені