Не скупіться на похвалу

Кожен знає, наскільки в житті людини важлива похвала. Це дійсно хороший інструмент в гармонійному спілкуванні, адже тоді йде сильний енергообмін: наповнюється та людина, яка хвалить, і та, яку хвалять. Згадайте себе після дози компліментів чи схвалення: у вас виростають крила, з’являється ще більше бажання щось робити.

Похвала є сильним мотиватором, а от її відсутність чи, ще гірше, критика, можуть стерти нанівець всі ваші добрі наміри та поривання. 

Але чому ж більшість людей настільки залежні від похвали? Чому вона посіла роль своєрідного допінгу, без якого ми не можемо рухатися вперед?

Причина одна: невпевненість у собі. Вона є абсолютно у всіх людей, тільки різною мірою. Через те, що людство звикло проживати чуже життя, пліткуючи та осуджуючи когось, натомість до свого внутрішнього світу прислухаються одиниці.

Впевненість в собі народжується, коли наші думки, слова та дії виражаються такими, якими вони є: простішими словами, які ми всередині, такі ми і зовні, немає ніякої різниці. Якщо ця різниця існує, тоді ми не вірні собі, ми не знаємо, які ми, і не довіряємо собі. І ми шукаємо цю підтримку зі сторони, чекаємо оцінки, щоб зрозуміти, а де ж я? І саме в цей момент народжується невпевненість та залежність від похвали. 

Натомість, коли ми починаємо грати самі себе, в цей момент приходить такий рівний стан, коли стороння думка залишається просто… сторонньою думкою!

І коли люди про вас говорять абсолютно різні речі (і хороші, і погані), знайте, що це все говориться через призму чужого сприйняття, адже в іншому випадку говорилося б одне й те саме.

Звідси висновок: зосереджуйтеся на своїх вчинках та досягненнях, вдосконалюйтеся, ставайте впевненіші та хваліть ваших близьких людей. І вам приємно, і близькі стануть щасливіші
Настя АНДРЕЙЧУК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені