Переходимо на зимовий час

В Україні вже традиційно годинники на зимовий час переводять в останню неділю жовтня. Тобто у 2022 році це потрібно буде зробити в ніч з 29 на 30 жовтня.

О 4:00 ранку 30 жовтня 2022 року стрілки годинника переводяться на одну годину назад.

Важливо пам’ятати, що більшість електронних пристроїв перейдуть самостійно, але механічні, або не під’єднані до інтернету необхідно переводити вручну.

Переведення годинників на літній та зимовий час було визначено урядовою постановою “Про порядок обчислення часу на території України” від 13 травня 1996 року. Отож, на законодавчому рівні закріплено, що українці мають переводити годинники двічі.

За даними вчених, сезонне переведення годинників негативно впливає на здоров’я, бо змінює біологічні ритми людини. Переведення стрілок годинника на годину назад провокує розвиток імунних і серцево-судинних захворювань, викликає загострення хронічних хвороб, порушення сну та може стати причиною осінньої депресії.

Готуватися до переходу на зимовий час потрібно заздалегідь, оскільки адаптацію до нового часу людині необхідно майже 1,5 місяці.

Для цього необхідно: дотримуватися режиму сну й лягати трохи раніше; пити багато води й не зловживати шкідливою їжею; не варто вживати каву, чай чи алкогольні напої перед сном; перед сном приймати теплу  ванну, щоб організм повністю розслабився;

більше часу проводити на свіжому повітрі;  займатися спортом;   уникати перевтоми; перед сном провітрювати кімнату і не користуйтеся гаджетами.

Таким чином ви зможете підготувати свій організм до нового ритму та зміна часу для вас пройде безболісно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені